Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 08:44
 
Belediye Başkanından MASKİ’ye Sitem
Darende Belediye Başkanı Dr.Süleyman Eser, Darende’nin temel sorunlarından bir tanesinin ‘Su Sorunu’ olduğunu belirterek, “Mahallelerimizin en önemli sorunu içme suyu konusu. Özellikle yaz aylarında bu sorun çileye dönüşüyor. Bu konuda MASKİ ile defalarca görüşmelerimiz oldu ama 3 yıldır çözüm bulunamadı” dedi.
Gündem Haberi
Belediye Başkanından MASKİ’ye Sitem

Darende Belediye Başkanı Dr.Süleyman Eser, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. 3 saat süren toplantıda Başkan Eser, muhtarlardan vatandaşların sorunlarına dair bilgiler aldı. Darende Belediye sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıya Darende Belediye Başkanı Dr.Süleyman Eser, Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Kazancıoğlu ve mahalle muhtarları katıldı. Belediye Başkanı Dr.Süleyman Eser, Darende’nin temel sorunlarından bir tanesinin ‘Su Sorunu’ olduğunu belirterek, “Mahallelerimizin en önemli sorunu içme suyu konusu. Özellikle yaz aylarında bu sorun çileye dönüşüyor. Bu konuda MASKİ ile defalarca görüşmelerimiz oldu ama 3 yıldır çözüm bulunamadı” dedi.

“SORUN İÇME SUYU”

Konu hakkında bir açıklama yapan Eser, “Yaklaşık bir aydır muhtarlarımızla görüşemiyorduk. 2017 yılının son günlerinde nelerimizin eksik olduğu, neleri yaptığımızı ve neler yapamadığımızı muhtarlarımızla birlikte görüştük. Fikir alış verişi yaptık. Mahallelerimizin sorunlarına göre çözüm üretmeye çalışıyoruz. Muhtarlarımızın genel sorunu içme ve sulama suyu olduğunu öğrendik. Sulama suyu MASKİ ye devir olduğu için sorunların takibinde sıkıntılar olmuş. İnşallah bundan sonra sıkıntılar olmayacak. Sulama konusunda DSİ ile yapılması gereken konuları konuştuk. Bu işin takipçisi olacağız” dedi.

“NE ZAMAN ÇÖZÜLÜR BİLİNMEZ”

MASKİ’nin bu konuda hiçbir çalışmasının olmadığını belirten Başkan Eser, “Mahallelerimizin en önemli sorunu muhtarlarımızın da anlattığı gibi içme suyu konusu. Özellikle yaz aylarında bu sorun çileye dönüşüyor. Bu konuda MASKİ ile defalarca görüşmelerimiz oldu ama 3 yıldır çözüm bulunamadı. Darende’nin içme suyu sorunu Gökpınar projesi ile ortadan kalkar ama MASKİ de bu konuda hiçbir çalışma olmadığını gördük. 24 mahalle ve Darende merkezin su sorunu başka türlü çözüme kavuşmaz. Bunu defalarca söylüyoruz. Bu sorun Gökpınar projesi ile çözülür. Gökpınar suyu bizim arazimizde akıyor ama bundan faydalanamıyoruz. Sadece bir arıtma tesisi kurulacak. Oradan kendi cazibesi ile gelecek ve sorun bitecek. Bu kadar basit bir sorun bit türlü çözülemedi. Ne MASKİ nede bir yetkili Darende’ye gelerek en ufak bir çalışma yapmadı. Ama yinede ümitsiz değiliz. İnşallah Darende’nin sesine kulak verirler de sorun çözülür” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Belediye, Başkanından, MASKİ’ye, Sitem,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Belediye Başkanından MASKİ’ye Sitem
Belediye Başkanından MASKİ’ye Sitem
Yorumlar
Haber Yazılımı