Berber Ve Kuaförlere Diploma İmkanı
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 12:56
 
Berber Ve Kuaförlere Diploma İmkanı
Berber kuaför ve güzellik merkezinde kalfalık ve ustalık belgesi olup da lise diploması olmayan kişiler, belirlenen eğitimleri tamamlamaları ile birlikte meslek lisesi diploması almaya hak kazanacaklar.
Video Haber Haberi
Berber Ve Kuaförlere Diploma İmkanı

Malatya Berber ve Kuaförler odası başkanı Ramazan Toptaş, meslektaşlarına çağrıda bulunarak, meslek lisesi diploması almak isteyenlerin diploma almak için müracaatta bulanabileceklerini söyledi.

 "ÖNEMLİ BİR FIRSAT"

 Konu ve istenen şartlar ile ilgili bilgiler veren Ramazan Toptaş, diploması olmayan meslektaşların kaçırmaması gereken bir fırsat diyerek şunları söyledi; "Bizler mesleğimizde kalfalık ve ustalık belgeleri almak için çıraklık ve eğitim merkezine gitmekteyiz. Bizim üst kuruluşumuz olan, berber ve kuaförler, güzellik salonları federasyonun talebi doğrultusunda, aslında tüm odalarında bu konu ile alakalı talepleri oldu. Bu talepler doğrultusunda, kalfalık ve ustalık belgesi almak isteyen meslektaşlarımızın meslek lisesi diploma almaları yönünde talepler olmuştu. Sağ olsun ilgili bakanlık cevap vermiş ve federasyonumuzda konu ile alakalı bizleri bilgilendirdi. Bu durumda en az ortaokul mezunu olup ustalık belgesi olanlar fark derslerini vermeleri halinde meslek lisesi diplomasını almaya hak kazanacaklar. Ustalık belgesi olan meslektaşlarımızın ders saatleri kalfalık belgesi olan arkadaşlarımıza göre daha az olacak. Belirlenen dersleri verdikleri anda kendilerinde yaklaşık bir yıl süre sonunda kendileri meslek lisesi diploması almaya hak kazanacak. Meslek lisesi diploması alabilmenin şartı en az ortaokul mezunu olabilmek, ustalık ve kalfalık belgelerine sahip olabilmek. Lise mezunu olup ustalık belgesine sahip olan meslektaşlarımız, eğitime tabi olmadan eğitim öğretim yılı sonunda meslek lisesi diplomalarını alabilecekler. Bunun şartları var tabi. Arkadaşlarımız, Malatya Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezine müracaat etmeleri gerekmekte. Yapılan bu çalışma için bakanlığımıza, federasyonumuza çok teşekkür ediyorum. Meslektaşlarıma çağrıda bulunuyorum, ortaokul mezunu olup ta belgeleri olana arkadaşlarımız Malatya Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezine müracaat etsinler. İstenen belgelerde; ustalık ve kalfalık belgelerinin fotokopisi, öğrenim belgelerinin fotokopisi, 3 adet biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi "  

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Berber, Ve, Kuaförlere, Diploma, İmkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı