Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 17:07
 
Bir Kap Su Bir Kap Mama Bırak Çağrısı
AK Parti Kadın Kolları, sokak hayvanları için 81 İlde Ortak Çağrı Açıklaması yaparak, 'Bir Kap Su Bir Kap Mama Bırak' etkinliğinde bulunacaklarını ifade ettiler.
Yaşam Haberi
Bir Kap Su Bir Kap Mama Bırak Çağrısı

Havaların sıcak gitmesi nedeniyle sokakta bulunan can dostlarımıza yönelik AK Parti Malatya il kadın kolları tarafından, 'Bir Kap Su Bir Kap Mama Bırak' etkinliği başlatıldı.

Konu ile ilgili AK Parti Malatya il başkanlığında kadın kolları ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti kadın kolları Malatya il başkanı Kibar Aslan;  “Sahipsiz, sessiz can dostlarımız, sokak hayvanların yanındayız. Bizler AK Kadınlar olarak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızca organize edilen, 81 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen bu Basın Açıklamasını; sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız. Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaradandan ötürü” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız” dedi. 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Bir, Kap, Su, Bir, Kap, Mama, Bırak, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı