Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 15:29
 
Biraz Olgun Olun!
Beşiktaş maçı sonrası sosyal medyada attığı mesajla Malatyalıların eleştiri odağı olan televizyon yorumcusu Kaya Çilingiroğlu’ndan, Malatya camiasına mesaj var. Çilingiroğlu, “Benim haddim değil Malatya camiasını aşağılamak. Biraz olgun olun. İlkel futbol oynayan takımlar ülke futbolunu ileriye götüremez” dedi.
Spor Haberi
Biraz Olgun Olun!

Süper Lig’in 13.haftasında sahasında Beşiktaş’ı konuk eden ve rakibi ile 1-1 berabere kalan Evkur Yeni Malatyaspor’un maçının ardından Eski Beşiktaş yöneticisi ve televizyon yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, sosyal medyada attığı mesajla gündeme oturmuştu. Sosyal medya hesabından, "Malatyaspor ve benzeri futbol anlayışı olan takımlar Süper Lig'e yakışmıyor!!!" yorumunu yapan Çilingiroğlu, farklı kesimden bir çok eleştirilere maruz kalmıştı. Kulüp Başkanı Adil Gevrek’in başta olmak üzere bütün Malatyalıların ağır eleştirilerine maruz kalan yorumcu Çilingiroğlu, eleştirilere bir televizyon programında yanıt verdi. Sosyal medyada ağır küfürlere maruz kaldığını belirten Çilingiroğlu, attığım mesajın ne anlama gelmediği bile anlaşılmamış dedi. Çilingiroğlu, “Benim haddim değil Malatya camiasını aşağılamak. Attığım mesaj futboldaki sistemi eleştiren bir mesajdı. Biraz olgun olun. İlkel futbol oynayan takımlar ülke futbolunu ileriye götüremez” dedi.

“FUTBOL ANLAYIŞI İLKEL”

Kendisine mesaj atan bir avukatın mesajını okuyarak konuya değinen Çilingiroğlu, şunları söyledi: “Programda sonra eve gittim ve Beşiktaş maçını izledim. Maçta sonra sosyal medya üzerinden şu yorumu paylaştım. "Malatyaspor ve benzeri futbol anlayışı olan takımlar Süper Lig'e yakışmıyor!!!" yorumu yaptım. Bunda bir hakaret var mı? Burada Malatya camiasını bir hakaret var mı? Ben futbol anlayışını konuşuyorum. Sabah sosyal medyayı açtım. Mesajlar yıkılıyor. Mesajımı sildim çünkü edilen küfürden sıkıldım. Özellikle bir avukatın attığı mesaj ilgili çekti. Yanlış Türkçe ile yazılmış bir mesaj yazmış. Okuduğunu anlamayan bir avukat. Memleketteki avukat profili bu. Bazı insanlar diğer insanları yanlış yönlendirirse, başka insanların küfür etmesi kaçınılmaz olur. Kendi takımıma yaptığım eleştirileri acaba size yapsam ne dersiniz? Biraz olgun olun. Çünkü futbol anlayışınız ilkel. İlkel futbol oynayan takımlar ülke futbolunu ileriye götüremez. Evet Malatyaspor pozisyon buldu. Organizemi geliyor Beşiktaş kalesine. Hayır. Serseri mayın gibi bir top geliyor Beşiktaş’ın kalesine, öyle bir pozisyon buluyorlar. Sana baskı kurmak isteyen bir takım tabi ki böyle pozisyonlar verir. Örnek olarak Beşiktaş karşısında santrafor Adem Büyük hangi mevkide oynadı. Sol bek mevkisinde oynadı. Puan aldılar. Saygı duyuyorum. Kazanabilirlerde. Malatya camiasını aşağılamak benim ne haddime. Ben kimim ki! Benim eleştirim sistem üzerine” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: Editör: Mehmet Yeler
Etiketler: Biraz, Olgun, Olun!,
Yorumlar
Haber Yazılımı