Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 16:06
 
Birilerinin Üzerinden Siyaset Yapmam
Mart ayının sonunda gerçekleşen yerel seçimlerin ardından, Malatya gündeminin konuşulanları arasında; seçilen Ak Partili Belediye Başkanı Gürkan ile bir önceki dönem belediye Başkanı olan Ahmet Çakır arasında tartışmalara yol açan geçmiş dönem harcamaları, ilk sırada yer alıyor. CHP il yöneticilerinin ve milletvekilinin de müdahil olduğu bu tartışmalar, alışık olmadığımız, “Kavgalı bir Ak Parti..!” görünüm sergiliyor…
Video Haber Haberi
Birilerinin Üzerinden Siyaset Yapmam

Bizde kamuoyunda çok konuşulanları, bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı olan, Malatya Milletvekili Ahmet Çakır’a sorduk. Sorularımıza dikkatli cevap veren milletvekili daha çok kavgalı bir görünüm vermekten uzak tavır gösterse de verdiği cevaplardan kırıldığını anlamamız güç olmadı…

Bayram öncesi planladığımız, sayın Çakır’ın yoğunluğundan bu güne kalan röportajın video görüntülerini de YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

M.Duran Özkan:Milletvekilliği görevinizde bir yılı geride bıraktınız. Eski bir belediye başkanı olarak bu süreci değerlendirir misiniz?

Mv. Ahmet Çakır:Belediye Başkanlığına farklı, daha aktif bir görev;  hizmet, sorumluluk noktasında gecesi, gündüzü olmayan bir görev, sorumluluk noktasında bakmak lazım. Bizlerde bu görevde, dolayısıyla her zaman iş, hizmet odaklı belediye başkanlığı yaklaşımıyla çalıştık. Sorumluluk htiğiniz an, olayın başkanlık tarafını bir tarafa bırakıyor, şehirdeki her olumsuz durumdan adeta kendinizi sorumlu tutuyorsunuz. Belediye başkanlığında, alanını dahi ilgilendirmeyen sorunların çözümü için adeta bir çalışma içerisine giriyorsunuz; sahada, alt-üst yapı da çevre yatırımlarında, yeşil, doğa, su havzaları vb.lerinde bütün boyutlarıyla şehrin geleceğini düşündüğünüz için haliyle daha aktif, dinamik, sürekli araştıran, neler yapabiliriz gibi çok tempolu bir görev ve sorumluluk gerektiriyor. Milletvekilliği daha farklı;milletvekillinin temel vazifesi, meclis çatısı altında çalışmaları yürütmek. Ama bizdeki milletvekilliği aynı zamanda sahada olmayı da gerektiriyor. Bende şahsen evimi götürmedim Ankara'da 3 gün kalıyorsak, 4 gün Malatya'dayız. Milletvekilliğinde de yine Malatya'nın çalışmaları, yapılması gereken işler, vatandaşlarımızın beklenti ve talepleri. Bu doğrultuda hem meclisimiz de, hem de mecliste verilen görevimizi de elimizden geldiği kadar hakkıyla yapmaya çalışıyoruz.

 

SİYASET, SÜREKLİ YAPILACAK BİR MESLEK DEĞİL

 

Özkan:Belediye başkanlığından mı, yoksa milletvekilliğinden mi hangisinden daha fazla haz aldınız?

Çakır :Belediye başkanlığı, kolay bir iş değil ama yaptığın hizmetlerle mutlu oluyorsun. Çözdüğünüz bir sorun, problem, yaptığınız her yatırım, açtığınız her yol, diktiğiniz her ağaç, emeklilere yönelik yaptığınız çalışmalar, kadınlara yönelik faaliyetler, insanı mutlu ediyor.  Bu açıdan bakıldığında belediye başkalığı, zorluğu kadar da sevabı olan bir görev. Bu işlerin sonunda hem dünya, hem ahretinizi kazanırsınız. Çünkü yaptığınız her hayır, her doğru iş sizin dünyada gerçekten bakışınızı değiştirir. Başkaları için, şehir için bir şeyler yapmak farklı bir haz veriyor. Tabi günah tarafına baktığınız zaman yapacağınız her yanlış iş hem dünyanızı, hem de ahretinizi olumsuz etkiler. İki dönem belediye başkanlığı için gerçekten ideal bir dönem. Siyaset, sürekli yapılacak bir meslek değil, bir görev ve sorumluluk. Bu nedenle de Milletvekilliğini de belirli bir hedef, zaman koyarak yapmalıyız. Ben bunu kendi şahsım olarak söylüyorum. Siyasette uzun süre kalanları da“Neden bu kadar uzun kaldın.” diye eleştirmekte doğru değil.

 

SADECE ÖDEMELERİ TOPLAMAK, BU DOĞRU DEĞİL..!

 

Özkan:Belediyenin açıkladığı borç büyükşehirler açısından büyük bir rakam mı, böyle bir borç rakamı var mı, bunun büyük bir borç olduğunu biz vatandaş olarak nasıl anlamalıyız?

Çakır:Rakamlar tabi ki farklı boyutlara çekilebilir. Bir rakamı ve tabloyu okumak isteyen bir kişi o tabloyu çarpıtabilir. Ama ortada bir gerçek vardır. Bu konuyufazla konuşmak ta istemiyorum ama toplumun bazı kesimleri bunun daha kalıcı bir hale gelmesi için bir gayreti içerisinde. Belediye başkanlığını bıraktığımda; Malatya Büyükşehir Belediyesinin 509 milyon lira borcu vardı. Bunun karşılığında da 60-70 milyon liralıkta bir alacak görünüyordu. Haliyle ben, böyle bir bütçeyi bıraktım. Daha sonrasına müdahalede etmek istemiyorum.  Aynı dönem içerisinde diğer büyükşehir belediyelerinin de, genel merkezde borçlarına baktığım için, bizim borçlarımız belki 30 büyükşehir belediyeleri içerisinde sonlarda 25. sıralardaydı. Zaten yasal olarak bütçenin bir buçuk katı borçlanma yetkiniz var. Biz o alanı da doldurmamıştık. Daha sonraki süreçlerde de kamuoyuna yansıyan/verilen bilgilerin düzensizliğinden kaynaklanan bir bilgi kirliliği oluştu. Belediyeye bağlı bütün iştiraklerin, şirketlerin borçlarını, -sadece ödemelerin toplanarak bunun üzerine ilave edilmesini ve 2019 yılı sonuna kadar tahakkuk edecek alacakları dışarıda tutarak- belediye borcu üzerine koyulması; bunlar doğru şeyler değil. Benimde vatandaşı bir kelime ile yanıltmaya hakkım yok. MASKİ'nin borcu kendi içerisinde değerlendirilebilir. MASKİ'nin yıl içerisinde 200 milyona yakın su geliri vardır. Cari giderleri 70-80 milyon civarında. Zaten yatırım durduğu zaman orada sizlere 100 milyon liranın üzerinde bir kaynak kalır. Dolayısıyla borçlanma yatırıma bağlı. Şu anda kentin 50 yıllık bir su projesi belirli bir aşamaya geldi ve bütün ilçelerin alt yapısını bitirdik. Bunu hiç bir belediye gerçekten bu süre içerisinde başaramadı. Bizden sonra bu ilçelere gelecek başkanlarımız 50 yıl daha bu alt yapıya girmeyecek. 50 yıl demek 10 belediye başkanı gelip geçecek demek. Şuanda hızlı bir şekilde buraların arıtması yapılması gerekiyor. Neticede, yapılacak o kadar yatırım, iş var ki haliyle MASKİ'nin bütçesi kendine göre değerlendirilmeli. MASKİ için; Dünya Bankası, Avrupa Bankası, iller bankası olsun ciddi özel krediler çıkartıyor. Bizim çıkarttığımız hibe projelerimizi var.. Hacı Uğur Başkanımla birlikte en son netleşti,bildiğim kadarıyla 70 milyonluk karşılıksız bir hibe projemiz var. 300 Milyon 5 yıl ödemesiz ve 0,5 faizli 35 yılla 28 yıl ödemeli özel krediler çıkartıldı. Artıları koymadan, sadece ödemeleri getirip de üst üste rakamsal korsanız..!

Esenlik bugün Malatya'ya katkısı olan, istihdam yaratan, uluslar arası firmalar ile rekabet edebilecek boyuta gelen bir şirket. Bu şirketi de zararda göstermek..! Gerçekten Malatya adına yazık ediliyor… Biz, siyaset yaparken Malatya'ya zarar vermemeliyiz. Esenlikkar eden bir şirketimiz, küçük bir şirketten, bugün devasa bir şirkete döndü. MESTON'u, BELSOS'u yeni şirketleşti ama ayırmadığımızı düşünün hepsi Esenlik adı altındaydı. Esenlik ilimize onlarca sosyal tesisler kazandırdı. Bugün Orduzu Tabiat parkı,“Örneği olmayacak bir güzellikte bir alan.” yaşam merkezi, nikâh sarayı ve diğer tesisler gibi birçok tesis kazandırdı. Şirketlerimiz çok büyüdü. Bu kısa süre içerisinde, saatlerce anlatamayacağımız; yüzlerce, binlerce projeyi hayata geçirdik. Ama onun karşılığında birilerinin sosyal medya, feyk hesaplar üzerinden çıkarak yapılan bütün işleri gölgelemesi, dikkatleri başka alanlara çekmesi, kamuoyunun zihnini bulandırması kabul edilemez. Neticede biz bunları çokta iyi niyetli görmüyoruz.

 

BİZİM DÖNEMDE DE SONRAKİ DÖNEMDE DE ÖYLE 2 MİLYONLUK BİR İHALE VE ONUN İPTALİNE YÖNELİK BİR İHALE YOK

 

Özkan: 2 milyonluk bir ihalenin, 20 bin liraya yapılması bu günlerde gündemde. 2 milyon TL’lik ihale 20 bin TL’ye yapılabilinir mi?  Bu ihalenin sizinle ne alakası var? Sizin dönmede yapılan bir ihale mi?

Çakır :"Bizim dönemde de sonraki dönemde de öyle 2 milyonluk bir ihale ve onun iptaline yönelik bir ihalede yok. Selahattin Başkanımızın bize söylediği, “Orada ihalenin iptali ile ilgili bir şey söylemedim, alt yapıyla ilgili kendi imkânımızla 20 bin lirayla burayı bitirdik.” ifadesini kullanmış. Bunu ihaleyi iptal ederek yapmadığını, kendi imkânlarıyla yaptığını ifade ettiler. Ama bunu CHP'nin gündeme alarak, “Yıllarca belediye başkanlığı yapmış, hoyrat kullanılmış.” diyerek bizi de olayın içerisine çekmesi nedeniyle, ister isteme bize de buna cevap verme gerekliliği doğdu.  Dolayısıyla dedik ki; ne böyle 2 milyonluk bir ihale, nede bunun iptali var. Zaten 2 milyonluk bir işin 20 bin liraya mal olma şansı matematiksel olarak dünya gerçekleri ile bağdaşmaz. 2 Milyonluk bir ihale belki bin 100-200'e mal edilebilir. Ama zaten siz 20-50-100 bin liralık bir işe 2 milyon liralık bir ihale dosyası hazırlarsanız, o hazırlanan dosya zaten bir suçtur.

Bu olayı, biraz sosyal medyanın abartması, art niyetli kişilerin olayı çarpıtması diye düşünüyorum. Selahattin Başkan, kendi adına açılmış sahte hesaplardan atıldığı, onları da kaldırttığını ifade etti. Yani biz olaya gerçekten samimi boyutlarla bakıyoruz. Hangi dönem olursa olsun, bir yanlış varsa üzerine gitmek lazım. Buradaki tek kuruş sadece senin benim değil,bu şehirde yaşayan herkesin; daha doğmamış çocuklarımızın hakkı. Yatırım, kişiden kişiye değişebilir. Kimi kültürel, sosyal anlamda daha çok yatırım yapar, kimi alt yapıya fazla girer. Bunu dengelemekte önemlidir. Yani bir şehrin, stratejik planlarını yapmak lazım. Yatırım, bütçe anlamındaplanlarını yapmak lazım. Bu stratejik planları yaparken de, kentin bütün gelişim projeksiyonlarını doğru okumak lazım. İyi bir şehir içerisinde merkez nüfuzu 1 buçuk milyonu hedeflemiş bir şehir planlayarak; etrafı doğru tarım alanlarını bilip korumak, yeşil alanlarını, su havzalarını korumak üzerine yapacağınız bütün bu çalışmaları biz uzun vadede yapacağımız ana planlar üzerinde ortaya koymamız gerekir.  Biz gerçekten her zaman olaya samimi baktık. Hep yetişmiş kadrolarla çalıştık. Danışmanlarımız aracılığıyla, örnek belediye uygulamalarıyla arkadaşlarımızda bu konuda gayretliydi. Donanımlı arkadaşlarımız vardı ve de çok da büyük katkılarını gördük.

 

KAZANILMIŞ HAKLARININ GÖZETLENMESİ NOKTASINDA HASSASİYET GÖSTERİLMELİ

 

Özkan :20 Daire başkanı, 5 şirket Müdürü, MASKİ Genel Müdürü ile birlikte 80 üst düzey kişi görevden alındı. Sizin ya da Hacı Uğur Polat'ın ekip arkadaşlarınızın kadroları,  kazanılmış hakları ellerinden alındı iddiaları var. Az önce dediniz başarılı bir ekipse neden bunlar görevden alındı veya el çektirildi? Bu konu için ne demek istersiniz?

Çakır :"Herkesin bir yönetim anlayışı vardır. Çalıştığı kadroları yapacağı iç, çalışma süresi içerisindeki planlamalarına göre kadrolar oluşturulur. Bizde öyle yaptık, çalıştığım arkadaşlarımın gerçekten çok vefakâr, cefakâr, özverili bir şekilde üretken, kendisini yenileyen, “Malatya için ne yapabiliriz?” diye çalışan arkadaşlarımın istisnasız hepsini de başarılı buluyorum ama takdir başkanımızın..! Kaç kişinin görevden alındığını bilmiyorum..! Hak ve hukukları korunmalı diye düşünüyorum..! Çünkü her zaman söylediğimiz bir şey, bizler gelip geçiciyiz. Ama orada kalan arkadaşlarımızı kalıcı ve oradan geçimini sağladığı, hizmet ettiği bir alan olarak görüyoruz. Dolayısıyla o arkadaşlarımızın başarısı veya başarısızlığından dolayı değil de başkanımızın takdirinden kaynaklanabiliyor. Başkanımızın almış olduğu yatırım, çalışma, hizmet, yönetim anlayışını eleştirmek istemem. Ama personel konusunda mutlaka hak ve hukuklarının gözetilmesi gerekir diye düşünüyorum…Tabi ki bir dengesizlik, hakka niyetlik varsa değerlendirilebilir..! Son 1,5 yıldır ekonomide bir daralma var. Tüm Bakanlıklarımız yatırımlarını bu daralmaya göre planladılar. Belediyelerimizin de yatırım bütçeleri için plan yapması gayet normaldir. Ama burada personellerin, geliri, gideri, özlük hakları, kazanılmış haklarının gözetlenmesi noktasında hassasiyet gösterilmeli diye düşünüyorum…

 

VATANDAŞIMIZ İŞ İSTER, ÇALIŞMA İSTER

 

Özkan :"Belediyenin borçları vatandaşı çok ilgilendirmiyor." tarzında haberleriniz çıktı. Bu konuda vatandaşlara ne demek istersiniz? Neden ilgilendirmez?

Çakır :"Vatandaşımız iş ister, çalışma ister. Bir iş yapacaksam vatandaşa param yok diyemeyiz. Burada çarpıtma olayı var. Ogün bir arkadaşa da değerlendirme verdim, arkadaş güzel yazmış bir sıkıntı yok ama birileri yorum üzerinden çarpıtma yapıyor. Vatandaş, bakanlığımızın bir yatırımı daraldığına bakmaz. Vatandaş, hizmete, çalışmaya bakar, hizmet ister. O anlamda söylüyorum yoksa vatandaş, bizim gibi denetmen olacak.  Onu da bu açıklamada söylüyorum ama onu oradan cımbızla çekiyorlar. Vatandaşlarda, bizlerde her kuruşu denetleyip göreceğiz, yanlış bir iş varsa karşısında hep beraber duracağız.

Özkan:Geçtiğimiz günlerde toplu taşıma araçlarına yapılan yüzde 18'lik zam yapıldı ardından  65 yaş üzerinde verilen ücretsiz taşımacılığa sınırlama getirildi. Bu konu  hakkında neler söylemek istersiniz?

Çakır :"Bu gelir ve giderlere göre mutlaka değerlendirilmiştir; yakıttaki artışlar, sigorta, araç lastiği artışı, personel giderlerindeki artışlardır. Bütün bunlar dikkate alınarak diğer belediyelere bakılır. Buna göre bir rakam çıkartılır ama mümkün olduğu kadar, bizlerde dikkat ediyorduk;zam koymak kolay değil. Çünkü bizlerdevatandaşlarımıza hizmet olarak olaya baktığımı için ben detayına bakmadım. Başkanımız da sanırım bu konu ile ilgilide bir açıklama yaptılar. Bazen çok eleştiriler geliyor 65 yaşındaki vatandaşlarımızdan bile. Kayıtlarda da mevcut, gereksiz çok sayıda araçlara binişler oluyor. Günde 3-4 defa binilir ama günde 10-15-20 defa binmiş şekilde örnekler veriliyor. Bu gelen eleştiriler üzerinden böyle bir karar alınmış olabilir.

 

O MİKTARI SADECE GELEN PROTOKOLE İKRAM GİBİYMİŞ GİBİ SUNMAK KESİNLİKLE ART NİYETLİLİKTİR

 

Özkan : CHP' ile son dönemde karşılıklı bir polemiğiniz var. Onların bir iddiası var, bu sizin döneminizi de kapsıyor. 4 yılda, 11milyon 459 bin TL para 254 kişiye harcanmış..! Bu iddialara cevabınız nedir..?

Çakır :"Ben bir fırsat buldum, olayı çarpıtayım mantığı gerçekten insan olana yakışmaz. 2001'de siyasete girdim. Teşkilatta da, başkanlıkta da hiç bir zaman polemik yapmadım. Belediye Başkanlığı döneminde de yapmadım, milletvekilliği döneminde de bunu yapmamaya hassasiyet gösteriyorum. Gerçekten hatamız varsa, hatamızı da kabul ederiz. Biz kılı kırk yararken, temaslarımızla, ekibimizle sahada gece gündüz çalışırken, bir yandan birilerinin de orada bir çarpıtma boşluğu bulursa, “Vatandaşa, onlar anlatsa bile biz yine bir şeyler söyleriz, ortamı bulandırırız.” hesabına girenler var. Ya bakılır kardeşim, bu ölçekte kaç tane belediye var. 800 bin insana hizmet ediyoruz. 800 binlik bir şehri bırakın, 300 bin nüfuslu bir belediyenin bu alandaki harcaması ne kadar..?Malatya Belediyesi biraz ortalamanın üzerindeyse deyin ki, Malatya Belediyesi ortalamanın üzerine çıkmış.

O miktarı sadece gelen protokole ikram gibiymiş gibi sunmak kesinlikle art niyetliliktir. İşi bilmezlik değildir, o insanların o kadar zekâsı vardır. Ben ondan şüphe duymuyorum ama bilerek çarpıtıyorlar. O harcanan parayı kalem kalem açıkladık. O paranın içerisinde fakirlere, öğrencilere verilen destek yardımları, sanatçılara, futbolculara verilen ödüler var. Özel kalemden harcanıyor ama oradan harcamaya biliriz. Harcadığımız halde kıyaslasınlar. Kent konseyine gidin genç üyelerimiz 7-8 bini bulmuştur. O kadar büyük camia ifade eden kent konseyinin bütçesi de bu para içerisinde. Senede 6-7 fuar düzenliyor, tanıtım günleri yapıyoruz, buralara çağırdığımız konuk misafirleri de bu paranın içerisinde. Kitap fuarına 250 tane yazar, 350 civarında yayın evi geliyor. Bu kalemler sadece devlet protokolüne harcanmış bir gider olarak bakarsanız bu doğru değil, külliyen yalan olur..!Haliyle biz o kelemi dağıta da bilirdik. Birçok belediyeye bakıyoruz, farklı kalemlerden harcamış. Oralardan da harcaya bilinir önemli olan tabloya yansıyacak olan, rakamsal olarak hoş gözükmek değil. Ben diyorum ki bütün harcamalara rağmen yine kıyaslayın. Bakın Beylikdüzü'nün nüfusuna binde 20'ye, bizim ki binde 6'ya geliyor. Dediğim gibi ilçelerle kıyaslayın.

İnsan siyasetihizmet için yapar. Şimdi bir algı oluşturuluyor, algı üzerinden de insanlar tahminler, fikirler geliştiriyor. Gerçekler üzerinden değil de, algı üzerinden kararlar alınmaya başlanıyorsa işte orada bir tehlike var demektir... İşte bunlara ben, belirli bir müddet cevap vermedim. Yani cevap verince bazen, “Başkan niye cevap veriyor.” diyen arkadaşlarımız oluyor. Cevap vermesen de bazı şeyleri kabullenmişsin anlamına geliyor.

Belediye başkanlığı süresince dedik ki çalışmamıza, işimize bakalım, boş işlerle uğraşmayalım. Biz olaya hizmet, iş odaklı baktık ve atılan iftiralara, çamurlara hiç bir zaman cevap vermedik. Ama sonra dönüp bakıyorsun insanlar, o çamur üzerinden bir algı oluşturmuş ve onun üzerinden de birileri, onu gerçek sanarak bir fikir oluşturmaya ve karşıt siyasete başlıyor. Bunlar kesinlikle doğru şeyler değil. Her duyduğumuza cevap vermeyi de ben şık bulmuyorum. Boş siyasetle uğraşmak, insanları aldatmak anlamına gelir... Az cevap vermeye çalışıyoruz. Ama kimseyi de aldatmak istemiyoruz..!

 

HİZMETTE, HAKLARDA DİKKATE ALINMALI

 

Özkan : Mevcut belediye başkanımızın bir açıklaması var, “Geldiğim ilk ayda 10 milyon tasarruf yaptım.” dedi. Bu tasarrufu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Cevap:"Başkanın aldığı tedbirler var. Mutlaka her gelen belediye başkanlarımız birçok yerde, Türkiye genelinde aldıkları tedbirler var. Alınan tedbirlerinde iş ve hizmetleri aksatmadan belirli bir disiplin içerisinde hak, hukuk çiğnemeden haklarını da koruyarak mutlaka disipline edilmeli..! Her gelen belediye başkanımızın alacağı kararları biz saygıyla karşılıyoruz. Çünkü o başkanımızın yönetim anlayışı..! Mutlaka planlamasını yapıyordur..! Kendine göre yapacağı çalışmaları planlıyordur..! Dolayısıyla bizlerde bunlar saygı ile karşılıyoruz. O kadar yatırımın tamamı gereksiz yatırımlardan arda kalan paralar değil. Hazırlanan bir bütçe ve çalışma takvimi var. Bütçe disiplininde mutlaka şarttır..!Ama hizmette, haklarda dikkate alınmalı diye düşünüyorum..!

 

KAVGA ETMEMİZİ İSTEYEN KİŞİLER VAR

 

Özkan : İstanbul ve Ankara Belediyeleri AK Partili belediyelerden CHP'li belediyelere geçti. Bunlarla ilgili birçok konu yazılıp çiziliyor. Malatya belediyesi ise AK Partili başkandan tekrar AK Partili başka bir başkana geçti. Ama medyada Malatya Büyükşehir Belediyesi onlardan daha fazla konuşuluyor. Ak Parti ile pekte alışık olmadığımız bir durum ile karşı karşıyayız. Bu durumu neye bağlıyorsunuz?

Çakır :"Başkanımızla bir birimizi daha kırmadık..! Bazen belki kastı aşan ifade, yanlış anlama olabilir..! Sosyal medyada oluşturulan çok arzu edilen bir çekişme, kavga edilmesini isteyen kişiler vardır..! Malatya'da AK Parti'yi yıpratma, kendi içerisinde kutuplaştırmak anlamında hesaplar mutlaka vardır. Bu açıdan da şahsım adına söylüyorum dilimize dikkat etmemiz lazım..! Siyasetinde kendi içerisinde ilkeleri ve kuralları vardır..! Bizim başkanımızla karşı karşıya geldiğimiz sorun yok..! Mutlaka onun bulduğu eksik bölüm vardır, bizim eksik bulduğumuz kısım vardır. Onu da oturduğumuz zamanda karşılıklı olarak konuşacak bir seviyedeyiz. Bende başkanımızla bir arada olduğumuzda bunları konuşuyoruz. Feyk hesaplarda kendi bilgisi dışından gerçekleştiğini defaten kendisi de ifade etti. Bizlerde bunun böyle olduğunu görüyoruz..! Böyle gerçekten çarpıtmak isteyen ve oradan malzeme çıkartmak isteyen birileri var..! Böyle bir durum olunca CHP otomatikman atlıyor ve çokta mutlu oluyor,“Haberlerimiz de herkes tarafından yapılıyor.” diye. Başarı sadece polemikle,  gündeme bir şeyler taşımakla olmaz..! Bizim gündemimizde öyle bir şey yok,  “Ben gündemde olayım..!Bende bir şeyler söyleyeyim, dikkat çekeyim..!”gibi konular asla gündemimizde olmadı. Bundan sonrada olmaz. Biz başkanımızla oturur konuşuruz..! Halkı bilgilendirmemiz gereken bir konu varsa çıkar bunu açık yüreklilikle söyleriz..!

Özkan: Kamuoyunda Akparti cephesinde sanki kavgalı bir görünüm var?

Çakır :Siyaseti sevenler kavgalılarmış gibi görünmemizi istiyor..! Böyle bir şey yok..!

Özkan :1.7 milyar borç açıklamasını yapan Ak Partili Belediye Başkanı. 2 milyarlık işi 20 bin Tl’ye yaptım diyende Ak Partili belediye Başkanı. 4 yılı 254 kişi ile harcama miktarını CHP’li meclis üyelerinin soru önergesiyle veren de Ak Partili Belediye Başkanı?

Ben söyleyeceklerimi söyledim. Başkanım da ifadelerinin çarpıtıldığını söylüyor..! Bende onu görüyorum, biraz abartılıyor..!

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Birilerinin, Üzerinden, Siyaset, Yapmam,
Yorumlar
Haber Yazılımı