Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 12:01
 
“Bizim Akil İnsanımız Esnaftır”
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Bizim akil insanlarımız ne siyasetçilerdir, nede kendi kendine ahkam kesen ne olduğu belirsiz köşelerde oturan insanlardır. Biz el öpeceksek bu esnafın elini öperiz, akil insana tanışacaksak, bu esnaftan başka akil insanımız yoktur” dedi.
Gündem Haberi
“Bizim Akil İnsanımız Esnaftır”

İmalat Demir ve tamir Sanatkarlar Odası’nın 2018 yılı genel kurulu Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. MESOB Başkanı Şevket Keskin’in divan başkanlığını yaptığı genel kurula Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, çok sayıda esnaf odası başkanı ve odanın üyeleri katıldılar. Genel kurulda mevcut başkan Cevdet Özyalın ile Mehmet Kaplan aday oldular.

“ESNAFTAN BAŞKA AKİL İNSANIMIZ YOKTUR”

Genel kurulun açılışında konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, Sanayi sitesinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarların çıraklıktan kalfalığa ve kalfalıktan ustalığa geldiğini ve esnaf camiası içerisinde önemli bir yeri olduğunu ifade ederek şöyle devam etti; “Sanayi sitelerimizdeki esnaflarımız her zaman dik durmuştur. Siyasetçilerimizin her zaman gezileri için ilk tercih ettikleri yerler Küçük sanayi sitesi ve ÖZSAN Sanayi sitesi olmuştur. Neden? Çünkü bizim akil insanlarımız orada. Bizim akil insanlarımız ne siyasetçilerdir, nede kendi kendine ahkam kesen ne olduğu belirsiz köşelerde oturan insanlardır. Biz el öpeceksek bu esnafın elini öperiz, akil insana tanışacaksak, bu esnaftan başka akil insanımız yoktur. Bunu herkes böyle bilsin. Biz her zaman esnafımızın ve sanatkarımızın emrinde olacağız, akil insanlarımız esnaf ve sanatkarlardır. Biz hiç kimsenin önüne giderek yakamızı düğmeleyip el öpmedik, öpmeyiz de. Şu duruma çok üzülüyorum, oda başkanı adayları gidip esnaf olmayan, sanatkar olmayan ne olduğu belirsiz grupların önüne gidip yakasını düğmelerse, el öperse bu hareket bizim esnaf ve sanatkarımıza yakışmayan bir tavırdır. Zaten esnaf ve sanatkarımızda bu tür hareketlerde bulunanları tasvip etmiyor. Biz dikleşmedik, boynumuzu da eğmedik.  Her şeyi esnafımız ile paylaşmak bizim asli görevimiz. Esnaf ve sanatkarla ilgisi bulunmayan başka gruplara ve oluşumlara karşıyım.  Ama her zaman esnafımın emrindeyim.”

“ODANIN YÖNETİMİNE ESNAF KARAR VERİR”

Genel kurulda konuşan İmalat Demir ve tamir Sanatkarlar Odası Başkanı Cevdet Özyalın, kendisi ve yönetimi hakkında bazı iddialarda bulunarak, ‘Odamızın büyük geliri olduğunu söylüyorlar. Odamızın hiçbir kira ve gayrimenkul geliri yoktur, 1 metrekarede yerimiz yoktur. Bunu her yerde konuşur ve iddia ediyorlar. Odamızın bulunduğu buna sanayi sitesinin kooperatifine aittir.” dedi.

ÖZYALIN FARK ATARAK YENİDEN SEÇİLDİ

Genel kurulda mevcut başkan Cevdet Özyalın 380 oy alarak yeniden İmalat Demir ve tamir Sanatkarlar Odası’nın başkanlığına seçilirken, diğer aday Mehmet Kaplan ise 106 oy aldı. İmalat Demir ve tamir Sanatkarlar Odası’nın Yönetim Kurulu’na ise şu isimler seçildiler; Mustafa Çabuk, H. Murat Avcıgil, Erdal Erol, Refik Özdemir, Ramazan Fırat ve Abdurrahman Erdoğan.  Denetim Kuruluna ise Ekrem Güzel, Eyüp koca ve Alirıza Yalçın getirildi. (BÜLTEN)

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bizim, Akil, İnsanımız, Esnaftır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı