Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 09:17
 
“Bizlere Rehber Oluyorlar”
Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla ilçede görev yapan gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.
Yaşam Haberi
“Bizlere Rehber Oluyorlar”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü dolayısı ile Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçede görev yapan gazeteciler ile sabah kahvaltısında bir araya gelerek gazetecilerin gününü kutladı.

 

“FEDAKÂRLIK İSTEYEN MESLEK”

 

Gazetecilik mesleğinin zorluklarından bahseden Kaymakam Zengince, “Halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir. Gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Gazetecilik mesleği, özellikle çok büyük fedakârlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir.  Basın etiği çerçevesinde objektif olarak toplumsal görevlerini yerine getirmeye çalışan basın çalışanlarımızın gününü kutlayarak, sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

 

“BİZLERE REHBER OLDUNUZ”

 

Gazetecilerin eleştirilerini haber olarak gördüklerini vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, “Birlikte mücadele verdik, çalışmalar yaptık. Hizmet için sizlerin büyük destekleri oldu. Memleketimizin güzelleşmesi için bizlere rehber oldunuz. Eleştirilerinizi haber olarak kabul ediyoruz. Doğru kabul edip düzeltiyoruz. Gördüğünüz hataları kesinlikle belirtiniz ve kesinlikle yazın. Çekinmeden doğruyu ve güzeli yazın. Siz eleştirmezseniz, yazmazsanız biz her şeyin en iyisini yaptığımızı zannederiz.  Gerçek öyle değil ama sizinle her şeyin en doğrusunu bulmalıyız. Bu konuda olumlu çalışma sarf eden gazeteciler, toplumun aynası ve görünmeyen kahramanlarıdır” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: “Bizlere, Rehber, Oluyorlar”,
Yorumlar
Haber Yazılımı