Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 12:29
 
“Bu Paraya Kilit Taş Fabrikası Açılır?”
CHP Akçadağ Belediye Meclis üyesi Erdal Üstün, Belediye Başkanı Ali Kazgan’ın seçime 3 ay kala 1 milyon liralık kilit taş aldığını belirterek, “5 yıl Akçadağ’ı tozdan çamurdan çıkarmayanlar, bu karda kışta kilit taş döşüyor. Bugüne kadar aklınız neredeydi?
Gündem Haberi
 “Bu Paraya Kilit Taş Fabrikası Açılır?”

CHP Akçadağ Belediye Meclis Üyesi Erdal Üstün AKP’li Akçadağ Belediyesi’nin seçimlere 3 ay kala 1 milyon liralık kilit taş aldığını belirterek, “5 yıldır Akçadağ’a bir çivi çakmayanlar, seçime 3 ay kala iştahlanmış. Akçadağ’ı Malatya’nın en geri kalmış ilçesi haline getirip, insanları çileden çıkaranlar her ne hikmetse hizmet yeni akıllarına gelmiş gibi davranıyorlar. Bu basiretsiz yönetim yüzünden Akçadağ denildiğinde akla, toz, çamur, susuzluk, beceriksizlik gelmeye başladı” dedi.

Aralık ayı içerisinde Ali Kazgan’ın kendisine verilen yetkiye dayanarak 1 Milyon liralık kilit taş aldırdığını belirten Üstün,”1 Milyon lira kilit taşa vereceğinize üzerine biraz daha bütçe ayırıp kilit taşı fabrikası açabilirdiniz. Belediyenin kendi kilit taşı fabrikası olurdu. Birkaç fakir fukara da ekmek yerdi. Ama sizin böyle bir amacınız olmadığı için yandaşlara para kazandırmak daha ulvi bir hizmet olarak görüyorsunuz. Akçadağlının parasıyla Akçadağ’ı bitirdiniz” ifadelerini kullandı.

 2014 yerel seçimlerinin ardından Ali Kazgan’ın Ören Mahallesi için alınan 5 bin metre içme suyu borusunu alarak kendi mahallesine sulama suyu borusu olarak kullandığını belirten Erdal Üstün “Akçadağlılar şimdi aynı kaygıları yaşamaya başladı. Bu kilit taşlar nereye döşenecek? Belediye meclisinden bu konuyla ilgili neden karar alınmadı? Belediyeyi babalarının çiftliği gibi yönetmeye çalışıyorlar.  Ne yaparlarsa yapsınlar, hizmetin ne demek olduğunu unutan Akçadağlılar AKP’ye 31 Martta gerekli dersi verecektir” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: , “Bu, Paraya, Kilit, Taş, Fabrikası, Açılır?”,
Yorumlar
Haber Yazılımı