Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 08:52
 
Bu Riski Göze Aldık
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısı ile gazetemiz Malatya Söz’ü ziyaret etti. Ziyaret sırasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Polat, MASKİ çalışmalarının belediyeler için risk olduğunu, tepkilere rağmen yine de çalışmaları yaptıklarını söyledi.
Video Haber Haberi
Bu Riski Göze Aldık

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ vesilesi ile gazetemizi ziyaret etti. Polat, MASKİ çalışmalarının vatandaşlar tarafında tepki ile karşılandığını bu nedenle MASKİ çalışmalarının belediyeler için risk taşıdığını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren gazetemiz Yönetim Kurulu üyesi M. Duran Özkan, “Yakından tanıdığımız belediye başkanımızsınız. Aynı zamanda Belediye Başkanlığı yaptığınız bölgede de oturuyorsunuz. Yaptığınız çalışmalardan çok memnunuz. Başarılı bir belediyecilik çalışması gösteriyorsunuz. Umarız bundan sonraki siyasi yaşamınızda da başarı grafiğini daha da yukarılara taşırsınız. Yine böyle bir günde bizi hatırladığınız için de tekrardan teşekkür ediyoruz” dedi.

“10 OCAK DİRENİŞİ SİMGELİYOR”

 Gazeteciler gününün önemine vurgu yapan Polat, “Tabi 10 Ocak’ın başka bir anlamı var. 10 Ocak aynı zamanda çalışan gazetecilerin direnişi anlamına da geliyor. Çünkü 4 Ocak’ta yasal olarak gazetecilerin hakları ile ilgili yasal düzenlemeyi protesto eden 9 büyük gazeteye patronun protestosuna karşı protesto yapmış. 11-12- 13 Ocak tarihlerinde basın gazetesini çıkarmışlar. Bu bir direnişi de simgeliyor” diye konuştu.

“ÖFKE ALMAYI GÖZE ALDIK”

Polat, MASKİ çalışmalarının belediyeler için risk taşıdığını belirterek şunları söyledi: “MASKİ 22 mahallemizde çok yoğun çalışmalar ortaya koydu. MASKİ’ nin çalışmaları bizim için bir riskti. Çünkü alt yapı çalışması yapan her belediye, mutlaka ama mutlaka öfke alacaktır ama biz oturup değerlendirme yaptık. Şebekelerin yenilenmesi mi doğru yoksa öfke almamamız mı? Öfke almayı göz önüne alarak alt yapı çalışmalarını yapalım dedik. Tabi bu süreçte vatandaşlarımızın öfke duyması çok normal. Çünkü bir yandan çukur, bir yandan toz bir rahatsızlık söz konusuydu. Fakat alt yapın yapılması, elektrik direklerin yer altına alınması, gaz ile ilgili eksikliklerin giderilmesinden sonra da sokak, caddelerimizin prestije dönüşmesi ayrı bir güzellik oldu. Aslında çektiğimiz sıkıntıları unutuyoruz.”

EN İYİ HİZMET ‘KEŞKE’

Polat, 2017 yılı içerisinde yaptıkları projelere de değinerek “ 2017’nin en flaş hizmeti ne derseniz ‘Keşke’  derim. Proje kapsamında Yeşilyurt belediyemizin , Ak Parti Belediyeleri içerisinde oluşan yarış çerçevesinde ödül almamızdı. Çok yakında önemli bir projeyi Malatyalı, Yeşilyurtlu kardeşlerimiz ile buluşturacağız. Bizim klasik belediyecilik hizmetleri bakımından geride kalma durumumuz yok. ‘Hoş Geldin Bebek’ kapsamında 10 bin bebeğe ulaştık. ‘Keşke’ projesi kapsamında 700’e yakın yetim, öksüz çocuklarımızın keşkelerini gerçekleştirdik. 2017 yılının son programı olan ‘Baş Tacı’ projesi ile ihtiyaç sahibi yaşlılarımız ziyaret ediliyor.  Bakım, temizliği yapılıyor. 44 aileyi hedef koyduk ama sayı artmakta. Yine Yeşilyurt’ta dışarıdan göçen her aileye ‘Yeşilyurt Gurbet Değil’ çerçevesinde hoş geldin ziyaretleri yapmaktayız. Bizim Yeşilyurt’ta birinci hedefimiz, ekmeğe ihtiyacı olacak kimse kalmayacak dedik. Muhtarlara, sivil toplum kuruluşlarına da ilettik. Günlük 3 bin 500 ekmek dağıtılıyor” şeklinde konuştu.

“TAVRIMIZI ORTAYA KOYDUK”

2017 yılı içerisinde yaptıkları Kudüs ziyaretine de değinen Polat, şöyle devam etti: “Doğrusu biz 2017’nin Nisan ayında karar almıştık, Kudüs ziyaretini.  Tam da ABD’nin kararı ile aynı güne denk geldi. Tavrımızı ortaya koyduk. Kararın yok hükmünde olduğunu o günde belirtmiştik. Kudüs hiçbir zaman böyle bir karmaşanın içinde olmadı. Kudüs’e Müslümanların ziyaret sayısı ne kadar ne kadar çok olursa İsrail açısından korku duyulacak duruma dönüşecek.”

“ADAYLIK İÇİN ERKEN”

Polat, son olarak yerel seçimlerde aday olup olmayacağı ile ilgili de, “2019 yerel seçimlerinde başkanlık için henüz erken tabi. Bir sürecin başlaması gerekiyor. Süreç içerisinde gerekli değerlendirmeleri de yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Mehmet Yeler
Etiketler: Bu, Riski, Göze, Aldık,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bu Riski Göze Aldık
Yorumlar
Haber Yazılımı