Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 10:34
 
Bulut’tan Eleştirilere Cevap
Medipol Başakşehir karşısında sergilediği futbolla ilgili Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut’u “Utanç Futbolu” oynamakla eleştiren Sabah Gazetesi Yorumcusu Hıncal Uluç’a, Bulut’tan cevap gecikmedi. Bulut, “Bence iyi işler yaptığımızdan dolayı yorumlar bu şekilde geliyor” dedi.
Spor Haberi
Bulut’tan Eleştirilere Cevap

Gazeteci-Yorumcu Hıncal Uluç, Evkur Yeni Malatyaspor’un, geçtiğimiz Pazartesi akşamı İstanbul’da Medipol Başakşehir karşısında sergilediği futbolla ilgili, Teknik Direktör Erol Bulut’u “Utanç Futbolu” oynamakla eleştirdi. 1-1 sonuçlanan maçla ilgili yazdığı köşe yazısında Bulut’u eleştiren Uluç’a cevap ise gecikmedi. Bulut, “Bence iyi işler yaptığımızdan dolayı yorumlar bu şekilde geliyor” dedi.

“İYİ ŞEYLER YAPTIĞIMIZ İÇİN ELEŞTİRİLİYORUZ”

Bulut, bir gazetecinin, "Oynattığınız futbol bazen eleştiriliyor, siz ne eleştiriler hakkında ne diyeceksiniz?" sorusuna, "Bence iyi işler yaptığımızdan dolayı yorumlar bu şekilde geliyor. Çünkü futbolu bilen, izleyen, yıllardır içerisinde olan kişi neyin nasıl oynandığını, elindeki kadrolara göre nasıl oynanması gerektiğini çok iyi bilir. Medipol Başakşehir ile ilgili bir örnek vereyim. 2014 yılında görev yaptım, üç sene boyunca. Orada ilk iki senemiz nasıl geçti, şu an Başakşehir Kulübü oyun ve takım olarak nerede herkes ona bir baksın. Gereken cevabı zaten oradan almış olacaklar" yanıtını verdi.

“İYİ BAŞARDIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Başakşehir’in kalitesini ve iyi futbol oynadığını bildiklerini belirten Bulut, "Zor bir maç olacağını biliyorduk. Medipol Başakşehir’in kalitesini, pasa yönelik oynadıklarını, paslarla kanatlara inmek ve pozisyon bulmak istediğini biliyorduk. Tüm hafta o şekilde çalıştık ve bunu da çok iyi başardığımızı düşünüyorum. Sonuçta burada diğer takımları konuşacak değilim. Biz Evkur Yeni Malatyaspor olarak sahada ne yapıyoruz, bu önemli" diye konuştu.

“DAHA İYİ OYNAYACAĞIZ”

Ekibiyle Evkur Yeni Malatyaspor’un başında bir sene olduğunu anımsatan Bulut, şunları söyledi: "Bir senedir ekibimle çalışıyoruz. Çok iyi işler başardığımızı düşünüyorum. Kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Geldiğimde de söylemiştim; defanstan başlayarak, hücumda daha etkili olmaya yol almaya çalışacağız. Defans anlamında gerçekten iyi işler yapıyoruz. Hücum anlamında kendimizi biraz daha geliştirmemiz lazım. Nasıl, kale önünde bulduğumuz pozisyonları daha iyi değerlendirmemiz lazım. Buna da her geçen gün çalışıyoruz. Süre geçtikçe daha iyi olacağımızı düşünüyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bulut’tan, Eleştirilere, Cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı