Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 15:32
 
Büro Memur- Sen’den Afrin’e Destek
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye topraklarında yer alan Afrin’e yönelik, “Zeytin Dalı” Harekatına destekler artarak devam ediyor. Bu Kapsamda Büro Memur – Sen Malatya Şubesi tarafından da destek açıklaması yapıldı.
Gündem Haberi
Büro Memur- Sen’den Afrin’e Destek

Sendika binasında sendika yönetimi tarafından bir açıklama gerçekleştiren Büro Memur – Sen Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Şimşek, “Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı ülkemizin başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek, kahraman ve şanlı ordumuzun yanında olduğumuzu haykırmak için buradayız” dedi.

“AMAÇ TERÖR KORİDORUNU ENGELLEMEK”

TSK’nın oraya teröristleri temizlemek Barış ve Adalet getirmek için girdiğini söyleyen Şimşek, şunları söyledi: “Ülke olarak, millet olarak hiçbir zaman savaştan yana olmadık. Her zaman barıştan, haktan ve adaletten yana olduk. Ancak hiçbir zaman da haksızlığa karşı susmadık. Her zaman ve her yerde adaleti ve Hakk’ı haykırdık. İşte bunun için kahraman ordumuz Afrin'de. Mehmetçiğimiz sınırımızda terör unsurlarını temizlemek ve bölgeye barış ve adalet getirmek için ‘Zeytin Dalı Harekatı’ düzenliyor. Bugün 11. gününde olan harekat kapsamında yüzlerce terör yuvası yok edildi ve yaklaşık 500 terörist etkisiz hale getirildi. Şüphesiz; FETÖ, DAEŞ ve PKK-PYD aynı kurgunun parçalandır. Şanlı ve kahraman ordumuzun yaptığı bu harekat, teröre karşı, teröristlere karşı yapılan bir harekattır. Bu harekat, ülkemizin güney sınırında sözde bir terör devleti kurulmasının önüne geçmek, Afrin’den Akdeniz’e inecek bir Terör Koridoru’nu engellemek için yapılan bir harekattır Bu harekat barış için, adalet için yapılan bir harekattır. İlerleyen zamanlarda ülkemize karşı oluşabilecek tehditlerin önünü şimdiden kesmek için yapılan bir harekattır. Bu harekat, Suriye’nin Suriyelilere verilmesi için yapılan bir harekattır. En önemlisi emperyalizme karşı yapılan bir harekattır.”

“İHANETLERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

İhanetlere geçit vermeyeceklerinin altını çizen Şimşek, “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyen, ölmekten korkmayan, geri dönmeyi düşünmeden, düğüne gider gibi cepheye koşan bir milletiz. Bizler Sultan Alparslan’ın, Ertuğrul Gazi’nin, Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Abdulhamit Han’ın, Şerife Bacının, Seyit Onbaşının torunlarıyız. Şimdiye kadar millet olarak çok büyük badirelerden, ağır imtihanlardan geçtik. Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da tarihten binleri silmek isteyen insanlığım kaybetmiş güçlere karşı muzaffer olduk. Tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olan 15 Temmuz’da hain darbe ve işgal girişiminde hainler geçit vermedik. Şüphesiz bu başarıların altında yatan, ihanetlere geçit vermeyen cesaretin altıda yatan, milletimizin vatanına, ezanına, bayrağına ve bağımsızlığına olan aşkıdır. Milletimizin şehitlik ve gazilik sevdasıdır. 7 iklim 3 kıtaya adaletle hükmeden Osmanlının torunları olarak bu günde hak ve adalet için mücadele ettik, bundan sonra da mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Büro, Memur-, Sen’den, Afrin’e, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı