Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 08:43
 
“Büyük Bir Dönüşüm Yaşadık”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 10 Ocak'ta kutlanan ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla gazetemiz Malatya Söz’ü ziyaret etti. Yapılan ziyarette gazete çalışanları ile sıcak bir sohbet gerçekleştiren Başkan Çakır, yapılan hizmetle Malatya’da büyük bir dönüşüm yaşadıklarını belirtti.
Video Haber Haberi
“Büyük Bir Dönüşüm Yaşadık”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, her yıl 10 Ocak'ta kutlanan ‘Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısı ile gazetemiz Malatya Söz’ü ziyaret etti. Yapılan ziyarette Başkan Çakır’ı, Gazetemiz imtiyaz sahiplerinden Bayram Osmanlıoğlu, Kemal Deniz, M. Duran Özkan ve Ahmet Keskin karşıladı. Gazete çalışanları ile hoş bir sohbet gerçekleştiren Başkan Çakır, gazetecik mesleğinin onurlu bir meslek olduğunu söyledi.

ÖZKAN: “BİZLERİ MEMNUN ETTİNİZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren gazetemiz yönetim kurulu üyesi M. Duran Özkan ise “Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile bizi ziyaret ettiniz, onurlandırdınız. 2. Dönem yapmış olduğunuz Belediye Başkanlığını yakından takip ediyoruz. Malatya’ya yapmış olduğunuz değişiklikleri ve çağdaş kent kültürü, bir Avrupai kent kültürünü kazandırdığınız için bu konuda bizler de size teşekkür ediyoruz. Umarız bundan sonraki süreçte de siz görevde olursunuz ve Malatya’ya iyi şeyler kazandırırsınız” dedi.

ÇAKIR: “HEPİMİZ MALATYA’YA HİZMET EDİYORUZ”

Çalışan Gazeteciler Günü vesilesi ile gazeteleri ziyaret etme fırsatı bulduklarını dile getiren Başkan Çakır, “Ziyaret etme fırsatı bulamadığımız değerli basınımızın gazetecilerini, yöneticilerini, gazete sahiplerini bu anlamlı günde bir anlamda ziyaret etme fırsatı buluyoruz. Ziyaretimizin amacı hem Malatya’yı konuşmak, istişare etmek hem de çalışanların bu güzel günlerini kutlamak.  Gazeteciler gibi bizler de Malatya’ya ya hizmet ediyoruz. Basınımız, kısmen bizim yaptığımız çalışmaları ve hizmetleri biraz daha yakinen görebiliyorlar. Malatya’da o kadar büyük bir yatırım, dönüşüm çalışması var ki, anlatmak çok da kolay değil. Birçok belediye çalışanımız dahi alanda ne kadar yatırım yapıldığını bilmeyebilir. Herkes kendi iş yoğunluğu içerisinde. Bizleri en iyi bilen siz gazetecilerdir. Kutsal bir mesleği icra ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“MALATYA BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM YAŞADI”

Başkan Çakır, Malatya’yı daha iyi noktaya getirmek için çalıştıklarını vurgulayarak şöyle devam etti: “ Tabii ki Malatya’yı daha iyi bir noktaya getirebilmek, daha kaliteli yaşanabilir bir şehir oluşturmak, daha yeşil bir şehir oluşturmak, yolları, caddeleri daha güzel, standartlara uygun hale getirmek için çalışıyoruz.  Malatya’da bu dönem içerisinde büyük bir yenilenme, dönüşüm yaşandı. Bunları daha iyi ileri nasıl taşıyabiliriz, kenti nasıl güçlendirebiliriz diye çalışıyoruz. Bu yoğunluk içerisinde 2017 yılında çalışmalarımızı tamamladık. 2018 de bizim için yatırım yılı olsun istiyoruz. Hem kırsalda hem de merkezde daha fazla hizmet vermek istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmaya çalışıyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Büyük, Bir, Dönüşüm, Yaşadık”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Büyük Bir Dönüşüm Yaşadık”
Yorumlar
Haber Yazılımı