Haber Detayı
13 Nisan 2016 - Çarşamba 13:21
 
Büyükşehir’den İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Semineri
Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara daha kaliteli ve etkin bir hizmet sunmak için büyük önem verdiği eğitim seminerlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.
Gündem Haberi
Büyükşehir’den İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Semineri

Bu kapsamda daha önce ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi toplantıları yapan Büyükşehir Belediyesi, bu sefer de TS ISO 22301:2012 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Temel Eğitim seminerleri düzenlemeye başladı. Değişik zaman dilimlerinde 6 ay sürecek olan eğitim seminerleri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)  İç Denetçisi Hidayet Şahin tarafından veriliyor.

Türkiye'deki belediyeler arasında ilk kez Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde verilen TS ISO 22301:2012 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Temel Eğitim seminerinin açılış programına Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan sorumlu personeller katıldı.

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan İSO-9001 de çok güzel çalışmaların yapıldığını belirterek, "İş elbette önemli. Ancak, nitelikli olup, kaliteli işler iş yapmak daha da önemli. Gerekli eğitimi alıp daha nitelikli işler yapabiliriz. Hepimiz iki boyutuyla buradayız. Hem hizmetten yararlanan, hem de hizmet veren olarak. Aldığımız her eğitim bir soğanın halkası gibi etrafımıza yayılacaktır. Burada her birimden arkadaşımız var. Katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE)  İç Denetçisi Hidayet Şahin,  Malatya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bu hizmetin önce Malatya'ya sonrada Türkiye Cumhuriyeti vizyonuna önemli bir hizmet olduğunu vurgulayarak, Yönetim Sistemi, İş Sürekliliği Yönetim Sistemi-Genel, TS ISO 22301 Standardı, Tanımlar, PUKÖ Modeli, Standardın Maddeleri, Uygulamalar konusunda bilgiler verdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, Belediyesi, vatandaşlara, daha, kaliteli, etkin, bir, hizme
Yorumlar
Haber Yazılımı