Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 09:03
 
“Büyükşehiri Kesinlikle Alacağız”
Saadet Partisi (SP) Malatya il Başkanı Osman Marasalı, 2019 yılının Mart ayı içerisinde yapılması planlanan yerel seçimleri için,“ İddia ediyorum Allah’ın izniyle Büyükşehir belediyesini kesinlikle kazanacağız” dedi.
Siyaset Haberi
“Büyükşehiri Kesinlikle Alacağız”

Parti Binasında değerlendirmelerde bulunan, SP Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, 2019 yılında yapılması planlanan belediye başkanlık seçimleri ve Başkanlık seçimlerini değerlendirdi. Yerel seçimlerde ‘Büyükşehir belediyesini kesinlikle kazanacağız’ diyen Marasalı’nun bu değerlendirmesi,  Belediye Başkanlığı için güçlü bir isim ile görüşme gerçekleştirdikleri anlamı taşıdı. 

“BELEDİYE ŞUANDA DEDİKODU KAZANI”

Malatya’da bazı belediyelerin dedikodu merkezi olmuş. Belediyede ki insanları birbirlerine kardeş kılacak ve el birliği ile belediye hizmetlerini yürütecek iradeye ihtiyaç var’ diyen Marasalı, “Tabi ki halka hizmeti, hakka hizmet olarak benimsedik. Refah partisinin yükselişi 1988-90 yıllarında olmuştu. 5 ili Refah Partisi kazanmıştı. Şanlıurfa, Muş, Sivas gibi illerde yapmış olduğu çalışmalarla iktidarın yolu açılmıştı. Kısa dönemde olsa bir iktidarlık yaşanmıştı. Bu beş belediye, tabiri caize toplumun belediyeye bakış açısını değiştirmişti. Şimdi yine Milli görüşün tek partisi olan Saadet Partisi belediyeleri de Allah’ın izni ile inşallah bize iktidar yolu açacak hizmetleri yapacaktır. Bu ne ile oluyor? Birincisi Halka hizmeti Hakka hizmet olarak görecek. İkincisi o makamları kendisine emanet olarak görecek. Üçüncüsü emaneti ehline verecek. Önce biz liyakat sahibi gerçekten bu işi başarabilecek olan insanlara vereceğiz. Halkımız da teveccüh gösterip seçtiği taktirde, o arkadaşımızda belediye içerisinde işleri ehline verecekler. Belediye şuanda bir dedikodu merkezi. Dedikodu kazanı kaynıyor sürekli. Birileri bir şeyler yapıyor, birileri bir şeyler söylüyor. Bunların önüne geçecek, belediyede ki insanları birbirlerine kardeş kılacak ve el birliği ile belediye hizmetlerini yürütecek iradeye ihtiyaç var. O iradeyi gösterecek bir başkan adayımız olacak İnşallah. Bu Başkan adayı gelmeden önce çalışmalarını yapmış olacak, projeleri ile halkın karşısına çıkacak. Projelerle çıkıp yapacaklarını anlattığı zaman ben inanıyorum ki, halkımız adına teveccüh gösterecek. Doğru Belediye Başkanlığı ile ilgili görüştüğümüz isimler var. Belediye Başkanı olmayan ama bu işe talip olmak isteyen arkadaşlarımız da var. Bizim bu konu ile ilgili görüştüğümüz, konuştuğumuz ve hazır ol seni aday gösterebiliriz dediğimiz insanlar var. Kesinlikle proje, liyakat, sorumluluk ve vicdan sahibi bir insana bu görevi vereceğiz ve Allah’ın izniyle ben iddia ediyorum ki Büyükşehir belediyesini kesinlikle kazanacağız” dedi.

“BELİRLİ OLMAYAN BİR EKONOMİK PROGRAM VAR”

Marasalı, “Devlet, ne liberal ekonomiyi benimsiyor, ne komünist, nede karma ekonomiyi benimsiyor. Şuanda ne olduğu belirli olmayan bir ekonomik program uyguluyor” diyerek, şu ifadelere yer verdi; “Türkiye’de siyaset ataerkil bir şekilde, liderlerin ağzına bakılabilir bir şekilde yapılıyor. Vatandaşta, bu insanların bir şey yapmayacağını bilerek bu insanlara oy verdi. Genel merkez yada Başbakan etkili olursa, yetkili olursa bir hizmet alma imkanı ve ihtimali var. Şimdi bizim hizmetten kastımız ne? Hizmet derken neyi kast ediyoruz? Eğer yoldan köprüden, binadan, taştan, topraktan bahsediyorsak inanın bunların yapılması çok kolay. Ya gider benim oraya işte 10 km bir yol döşe der karayollarının genel müdürü ile de iş hallolur. Diyorsan ki fabrika, bu siyasi bir irade gerektirir. Yani Cumhurbaşkanın yada Başbakanın bu konuda etkili olması lazım. Neyi etkilemesi lazım? Ekonomik politikasının bu yönde olması lazım. Şimdi, halk oy verdiği insanların ekonomi politikasını sorguluyor mu? Sorgulamıyor! Adam diyor ki, ben geldim mi fabrikanızı satacağım diyor, Varol yaşa diyor alkışlıyoruz. Malatya seninle gurur duyuyor diyip gönderiyoruz. Adam fabrikayı satmaya yeltendiği zamanda diyoruz ki neden fabrikayı satıyorsun. Bu adam zaten geldiği zaman söyledi. Ben senin fabrikanı satacağım dedi. Ben liberal ekonomik programı uygulayacağım dedi. Liberal ekonomik program nedir? Her şeyi özel sektöre bırak, sen hiç bir şey yapma demektir. Peki, Türkiye gibi kalkınmakta olan kalkınmasını tamamlayamamış, sermaye birikimini tamamlayamamış bir ülkenin bunu yapabilmesi mümkün mü? Mümkün değil. İşte, hayvan ithalatında gördük. Özel sektör yapıyordu. Devlet dedi ki dur bu kar sana çok fazla, bunu ben yapacağım dedi. Özel sektörün getirdiği 350 bin büyükbaş hayvanı, Devlet bir yılda getiremedi. Yani Devlet, ne liberal ekonomiyi benimsiyor, ne komünist ekonomiyi benimsiyor, ne de karma ekonomiyi benimsiyor. Şuanda ne olduğu belirli olmayan bir ekonomik program uyguluyor” ifadelerini kullandı.

 “VALLAHİ HİZMET BEKLEMESİNLER

Marasalı, 16 Nisan’da gerçekleştirilen Başkanlık seçimlerini gündemine alarak, “Şimdi yeni süreçte de vatandaş, milletvekiline oy vererek, milletvekilinden hizmet bekleyecek. Vallahi hizmet beklemesin” diyerek, açıklamasını şu sözlerle tamamladı; “16 Nisan referandumunda meclisin yetkileri tırpanlandı. Milletvekilleri önceden önerge veriyorlardı. Bir şeyler yapıyorlardı. Bir şeyleri denetleme imkanları vardı. Şimdi milletvekillerinin itiraz etme hakları olmayacak, hizmet getirme hakları olmayacak. Kendisi gibi bir Bakanın yanına gidiyordu. Sayın Bakanım, Malatya’ya şunu yapabilir miyiz diyordu! Şimdi kimin yanına gidecek? Atanmış bir Bakanın yanına gidecek. Atanmış bir Bakanın kime karşı sorumluluğu var. Hiç kimseye karşı. Sadece kendisini atayan Cumhurbaşkanına karşı olacak. Önce vatandaşın ne istediği bilmesi lazım, neye oy verdiğini bilmesi lazım” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Büyükşehiri, Kesinlikle, Alacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı