Haber Detayı
23 Nisan 2016 - Cumartesi 16:30
 
Çalık’tan 23 Nisan Mesajı
Malatya Ak Parti Milletvekili Öznur Çalık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yayınladığı mesajda, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması dolayısıyla da ayrı bir anlam ifade etmektedir” dedi.
Çocuk Haberi
Çalık’tan 23 Nisan Mesajı

Malatya Ak Parti Milletvekili ve Ak Parti MKYK üyesi Öznur Çalık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Bağımsızlık mücadelemizin en önemli adımlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğin tescilinin 96. yıl dönümünü vesilesiyle “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek milli iradenin hakim olduğu bir yönetim şekli ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ceddimizi saygıyla yad ediyoruz..

Uzun yıllar devam eden dünya savaşı ve bölgesel savaşların sonrasında öksüz ve yetim kalan çocukların bir bahar şenliği havasında sevindirilmesi amacını taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması dolayısıyla da ayrı bir anlam ifade etmektedir.

En büyük servetimiz, aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızın gözlerindeki parıltının, yüzlerindeki gülücüklerin eksik olmaması, onların sağlıklı, eğitimli, mutlu bireyler olarak yetişmesi bizlerin en büyük gayesidir. Bu duygu ve düşüncelerle; bir çocuğun kalbindeki saflığın ve masumiyetin, barış ve sevgi dolu bir dünyaya vesile olmasını diliyor, aziz milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde belirtti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Malatya, Ak, Parti, Milletvekili, Öznur, Çalık, 23, Nisan, Ulusal, Egemenlik, Ço
Yorumlar
Haber Yazılımı