Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 09:15
 
“Çaycılığını da Yaparım, İl Başkanlığını da”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Parti binasında basın mensuplarının sorularını yanıtlarken yaklaşan İl Başkanlığı ile ilgili de açıklama da bulundu. Kiraz, “Bu partinin çaycılığını da yaparım, bu partinin il başkanlığını da yaparım” dedi.
Gündem Haberi
“Çaycılığını da Yaparım, İl Başkanlığını da”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Aralık ayı içerisinde yapılacak olan kongre adaylığı ile ilgili basın açıklama yaptı. Kiraz, Yeşilyurt eski ilçe başkanı Ahmet Küçükşahin’in il başkanlığına adaylığı ile ilgili de ‘hayırlı olsun’ değerlendirmesinde bulundu.

“YÜZDE 10’UYLA ADAY GÖSTERİLİYORUZ”

Adaylık sürecine değinen Kiraz, “Benim her platformda ifade ettiğim gibi, yine aynı şeyi ifade ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ne Gençlik Kollarından başlayarak yetişen birisiyim. Bu süre içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin ahlakını, kültürünü, felsefesini, geleneğini en iyi bilen kişilerden birisiyim. Ve bizim tüzüğümüz ‘Bir kişi il, ilçe başkanı noktasında aday olmuyor, aday gösterilmesini emrediyor.’ Yani delegenin tam çoğunluğunun yüzde 10’uyla aday gösteriliyoruz. Divan başkanlığına delegenin yüzde 10’unun imza vermediği bir kişi aday olamıyor. Dolayısıyla biz şimdi ‘adayız’ desek de ya da ‘aday değiliz’ desek de aslında çok fazla bir şey ifade etmiyor. Önemli olan delegelerin, kongrenin bizi nerede görmek istediğidir” dedi.

“LAYIKIYLA YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIRIM”

Partideki her görevi emir olarak gördüğünü belirten Kiraz, şöyle devam etti: “ Ben hep söyledim, şimdi de tekrarlıyorum bu partide hangi görev olursa olsun, parti bana görev verirse bunu her zaman emir kabul ederim. Bu partinin çaycılığını da yaparım, bu partinin il başkanlığını da yaparım, bu partinin Genel Başkan Yardımcılığını da yaparım ama dediğim gibi parti hangi noktada, hangi göreve layık görürse, o görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışırım. Yaklaşık 6 yıla yakındır İl Başkanlığı görevini yürütüyorum. Aralık ayı ortalarında İl Kongremiz yapılacak. Kasım ayı içerisinde İlçe Kongrelerimiz gerçekleşecek. Kasım ayında yapılacak İlçe Kongrelerine bir kez daha bütün partililerimize kapılarımızı açtığımızı ifade ediyorum.”

“HABERİM YOK”

Yeşilyurt eski ilçe başkanı Ahmet Küçükşahin’in il başkanlığına adaylığı ile ilgili de, “Haberim yok. Hayırlı olsun.  Biz de adaylık diye bir şey yok, İl Başkanlığında, ilçe başkanlığında partinin bizi görmek istediği yer var” şeklinde konuştu. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Çaycılığını, da, Yaparım,, İl, Başkanlığını, da”,
Yorumlar
Haber Yazılımı