Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 11:52
 
“Çevre Yolu Üvey Evlat”
Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Salman Şahbaz, Çevreyolu alt kesiminde bulunan mahallelerin “üvey evlat” olarak görüldüğünü ve yapılacak olan çalışmaların ileri tarihlere atılmasına tepki gösterdi.
Yaşam Haberi
“Çevre Yolu Üvey Evlat”

Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Salman Şahbaz, Çevreyolu alt kesiminde bulunan mahallelerin “üvey evlat” olarak görüldüğünü belirtti.  2 yıldır mahallelerinde kuyu suyu içtiklerini belirten Şahbaz, MASKİ’nin ayrımcılık yaptığını ileri sürdü.

“KUYU SUYU İÇİYORUZ”

MASKİ’ye tepki gösteren Dernek Başkanı Şahbaz, “Çevreyolunun alt kesimi özellikle Yeşiltepe civarında kayıp kaçak oranı Yüzde 65 olmasına rağmen, MASKİ tarafından sadece iki mahallede alt yapı çalışması (Çavuşoğlu ve Seyran Mahallesi) yapıldı. Kayıp kaçak sadece Seyran Mahallesinde mi mevcut? Alt yapı çalışmalarını verdiğimiz onlarca dilekçeye rağmen, 2019 seçimleri sonrasına attılar. 2 yıldır kuyu suyu içiyoruz. Kuyu suyu içenle şebeke suyu içen aynı parayı ödüyor. Adalet bunun neresinde. Gelişmiş bölgelere yatırım yapar onları öz evlat olarak görüp çevreyolunun alt kesimine üvey evlat muamelesi gösterirseniz mutlaka bunun neticesini bir yerde verecek vatandaş bunun yeri de neresidir herkes gayet iyi biliyor” dedi.

“OYU NEREDEN ALDIKLARINA BAKSINLAR”

İmar konusuna da değinen Şahbaz, “Bu bölgede bir türlü çalışma başlattıramadık. İmar konusunu Yeşilyurt Belediye Başkanımıza her toplantıda bunu dile getirdik. Çevre yolunun alt bölgelerinde bir evde 3 - 4 kişi kalmıyor. Burası şehir merkezine benzemez. Burada bir ailenin 7 – 8 çocuğu var. Apartmanın çok olmasına değil, oyu nereden aldıklarına baksınlar. Birileri söylemlerimize kulaklarını tıkayabilir ama yarın öbür gün birileri de çıkar, 7 – 8 kat veririm diyip kendini anlatır. O zaman iş işten geçmiş olur” ifadelerini kullandı.

“CEZASI SANDIKTA VERİLSİN”

Muhtarların hiçbir siyasi görüş içerisinde olmadığını da ve ‘Çalışmayan muhtarın cezasını vatandaş sandıkta versin’ diyen Şahbaz, şunları söyledi: “Muhtar bağımsızdır. Muhtarların siyasi görüşü muhakkak ki vardır ancak parti çalışması yapmaz. Biz, duruşumuzla kendimizi mahallemizde tanıtıp, mahalle için yapacaklarımızı anlatıp yola çıkarız. Muhtarın siyasi partisi olmamalı. Muhtarlar seçildikten sonra yaklaşık 6 ay içerisinde mahallenin sorunlarına tam olarak vakıf oluyorlar ve gerekli yazışmaları yapıyorlar. Ardından bu yazışmaların takipçisi oluyor ve yardıma muhtaç ailelere yardımlar yapılıyor. Tabi bunu çalışan muhtar yapıyor. Çalışmayan muhtarlar yapmıyor. Geçmiş dönemlerde mahallelerde bir şeyleri değiştirmeye çalışanlar muhtar adayı olurken, şimdi hizmet için değil, alacağı ücret için aday olan şahıslar mevcut. Vatandaşlardan ricam muhtar adaylarını sorgulasınlar. Çalışmayan muhtarın cezasını ise sandıkta versinler” şeklinde konuştu.

“AFRİN OPERASYONU”

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen “Zeytin Dalı” Harekatı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Şahbaz, “Orada, terör unsurları ile mücadele eden, şanlı Türk ordumuza dualarımızla destek veriyoruz. Dünyanın en büyük ordusu Türkiye Cumhuriyeti ordusudur. Rabbim yar ve yardımcıları olsun” ifadelerinde bulundu. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Çevre, Yolu, Üvey, Evlat”,
Yorumlar
Haber Yazılımı