Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 17:36
 
“Cezmi Kartayı Taşıyacağız”
Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İnönü caddesi esnaflar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yapılan ziyarette vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinleyen Şahin, Cezmi Kartay’da bulunan bazı eğlence mekanlarının kaldırılması yönünde girişimlerin olduğunu ve konunun takipçisi olduklarını söyledi.
Yaşam Haberi
“Cezmi Kartayı Taşıyacağız”

Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İnönü caddesi esnafı ile bir araya geldi. Vatandaşın yoğun ilgisinden dolayı memnuniyetini dile getiren Şahin, asayiş olaylarının sıkça yaşandığı Cezmi Kartay sokağını gündemine aldı.

“KAHRAMANCA BİR MÜCADELE VERİYORLAR”

Afrin’de Mehmetçiğin kahramanca mücadele ettiğini söyleyen Şahin, “Mehmetçiğimizin Afrin’de verdiği büyük mücadele Malatya esnaflarımız tarafından da destekleniyor. Esnaflarımızın dualarıyla inşallah Mehmetçiğimiz daha da güçlü bir şekilde o bölge mazlumlarının hakları iade edilene kadar mücadelemiz devam edecek. Amacımız hem sınırımız içerisinde hem de sınırlarımızın dışında olan bütün ümmetin yaşamış olduğu coğrafyalarda huzurun, refahın, barışın ve kardeşliğin tesis edilmesidir” dedi.

 “MECLİSTE TEMSİL EDİLMESİ İÇİN İTTİFAKLARI KABUL ETTİK"

Bazı partilerin mecliste temsil etmesi noktasında ittifak yaptıklarını ifade eden Şahin, açıklamasının devamında şunlara yer verdi; "İttifaklarla alakalı yasa tasarısını onayladık. Burada yapmak istediğimiz; ülkede yine iç siyasetinde biraz daha standartlarını yükseltmek. İstikrarın yakalanması, koalisyon dönemlerinin olamaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde şuan için yapmış olduğumuz düzenlemeler geçen yıl 16 Nisan'da kabul gördü” şeklinde konuştu.

“EĞLENCE MEKANLARINI TAŞIYACAĞIZ”

Şahin, Cezmi Kartay’da bulunan eğlence merkezlerinin taşınması için görüşme içerisinde olduklarını ifade ederek açıklamasını şu sözlerle tamamladı; “Ak Parti’ye girdiğimiz gündem beri buradaki vatandaşlarımızdan ve esnafımızdan birçok sıkıntıları işittik ve bununla alakalı bundan önceki valimizin döneminde olmak üzere Belediye Başkanlarımız dâhil olmak üzere o noktayı hep gündemimize almıştık. Daha önce birçok kez bazı yerler denendi ama maalesef Muaffak olamadık. Bu sefer gidecekleri yerlerdeki vatandaşlarımız karşı çıkıyorlar. Bunun için kimsenin zarar görmeyeceği muhkem bir yer verilebilir. Zira aşağı yukarı hep çatışma ve silahları Malatya halkı hak etmiyor. Bu noktaları gündemimize aldık, takipçisiyiz. Bunu her zaman söylüyoruz ve dile getiriyoruz. Bunu hem Valiliğimizin, hem belediyemizin gündemin var. Eminim ki bunu en kısa sürede çözmenin gayreti içerisinde olacağız ama sorun bizde değil. Sorun gerçekten bu mesleği icra eden insanların sicillerindeki sıkıntıdan kaynaklanıyor. Onun için her hangi bir beldemizde bile bunları kabul etmiyorlar” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Cezmi, Kartayı, Taşıyacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı