Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 21:04
 
CHP Battalgazi ilçe başkanı istifa etti
24 Haziran seçimleri ardında olağanüstü kurultayın toplanması için imza veren Malatya kurultay delegesi Bahattin Öner yönetimiyle birlikte istifa etti.
- Haberi
CHP Battalgazi ilçe başkanı istifa etti

CHP Malatya Battalgazi ilçe başkanı Bahattin Öner bugün akşamüzeri saat 18:00 de ilçe yönetimiyle yaptığı olağanüstü toplantı sonrasında yönetim kurulu olarak topluca istifa ettiler.

Bahattin Öner 24 Haziran seçimleri ardında olağanüstü kurultayın toplanması için imza veren Malatya kurultay delegeleri arasındaydı.

24 Haziran seçimlerinde partinin aldığı oy oranı cumhurbaşkanı adayından düşük olunca parti içinde Kemal Kılıçdaroğlu karşıtı olan grup Muharrem İnce’yi genel başkan yapmak için olağanüstü kurultayın toplanması için imza toplamışlardı. Malatya kurultay delegeleri içinde kamuoyuna açıklanan iki delege kurultayın toplanması lehine oy vermiş, bu oylamadan sonrada Kılıçdaroğlu yanlısı olan milletvekili ve il yönetimiyle ters düşmüşlerdi. Siyasi kulislerde uzun süredir Öner’in Battalgazi ilçe başkanlığı görevinden alınacağı konuşuluyordu. Yine iddialara göre milletvekili ve il başkanı, direk olmasa da dolaylı yollardan Battalgazi ilçe başkanın istifası yönünde imalarda bulunduğu, başkanında bu durum karşısında partiye zarar vermemek için ekibinde iki kişi hariç topluca istifa ettiği belirtildi.

"PARTİNİN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTEDİM"

İstifa nedenini değerlendiren Öner; “Partim Battalgazi içerisinde yeterince etkili olamıyordu. Seçimlerin yaklaştığı bu süreçte istifa ederek partimin ilçemizde önünü açmak istedim. Bu istifadan her hangi bir neden aranmamasını isterim” ifadelerinde bulundu.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Battalgazi, ilçe, başkanı, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı