Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 17:55
 
CHP Çalışmalarına Hız Verdi
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve il örgütü ilçe ziyaretleri gerçekleştirdi. Kiraz ve beraberindeki yöneticiler, Akçadağ merkez, Kürecik, Kozluca, Darıca ve Ören mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla uzun süre sohbet etti.
Yaşam Haberi
CHP Çalışmalarına Hız Verdi

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve beraberindeki parti yöneticileri, ilçe gezilerine başladı. Bu doğrultuda Akçadağ merkez, Kürecik, Kozluca, Darıca ve Ören mahalle sakinleri ile bir araya gelen Kiraz, vatandaşların sorunları hakkında bilgiler aldı.

İlçe örgütü ziyaretinde konuşan İl Başkanı Enver Kiraz, “Bir bütün şehir yasası getirdiler. Bu yasayla beraber belde belediyeleri kapatıldı. Köylerin tüzel kişiliği ortadan kaldırıldı. O dönemde beldelerimize sandık koyup referandum yaptık. Bir mahalleyi bile başka bir mahalleye bağlarken orada yaşayanlara sormak lazım. Koskoca belediyeyi, kapatırken orada yaşayanlara sormuyorsunuz. Biz, bu yasa geçerse Büyükşehir Belediyesi bütün bir şehre hizmet götürmesinin mümkün olmadığını söyledik. ‘Belediye binası var, araç gereç var, personel var siz burayı niye kapatıyorsunuz?’ diye sorduk. Şimdi rezaleti herkes yaşıyor. Mahallelere hizmet gelmiyor. Akçadağ’a ne zaman gelsek aynı sorunlarla karşılaşıyoruz. Yazın tozdan, kışın çamurdan geçilmeyen bir Akçadağ’la karşılaşıyoruz. Hiçbir mahalleye doğru düzgün bir hizmetin yapılmadığı bir durumla karşı karşıyayız. Bu yerel yönetim anlayışını değiştirmek lazım. Bir yıl sonra sandık gelecek. Biz, yerel seçimlerde iktidar olduğumuzda kapatılan beldeleri tekrar açacağız” ifadelerini kullandı.

“YAPTIRSA BİR DERT, YAPTIRMASA BİR DERT”

CHP İl Başkanı Kiraz “Köylüyü, üreticiyi, hayvancılığı bitirdiler. Şimdi teşvik ederek tekrar eski haline getirmeye çalışıyorlar. 300 koyun vereceklerini, çoban parası vereceklerini söylüyorlar. Bu köylüler hayvancılıkla geçiniyorlardı. Düzenini bozdunuz, merasını elinden aldınız, yaylasını elinden aldınız. Şimdi ‘tekrar köyüne geri dönsün’ diyorsunuz. Malatya kayısısının dörtte birini Akçadağ üretiyor. Çiftçi’ kayısıyı nasıl sigorta yapacağım?’ diye kara kara düşünmeye başladı. Sigorta yaptırsa bir dert, yaptırmasa bir dert. 15 yıldır AK Parti iktidarının bizi getirdiği nokta budur. Çiftçi daha fakirleşti, köylü köyünü terk etti, benzin 6 lira oldu. Bu anlayışı değiştireceğiz. Umut var. Referandum da AK Parti’ye karşı çok ciddi bir güç var. Bu örgütlenmeyi tekrar sağlayacağız.  2019’da parlamenter sistemin tekrar eski gücünü almasını sağlayacağız” dedi.

CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan ise yaptığı konuşmada, “ilçe ve il kongrelerini tamamladık. Büyük kurultayımız gerçekleştirildi. Şimdi 2019 seçimlerine çok daha güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: CHP, Çalışmalarına, Hız, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı