Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 13:55
 
CHP Emine Bulut İçin Haykırdı
Kırıkkale'de çocukları önünde vahşice öldürülen Emine Bulut için tepkiler devam ediyor. CHP 81 İlde ortak açıklama yaparak, yaşanan cinayeti kınadı. Cinayeti işleyen eski eşinin en ağır şeklide cezalandırılmasını talep etti.
Video Haber Haberi
CHP Emine Bulut İçin Haykırdı

Parti il binası önünde bir araya gelen CHP'liler, Emine Bulut İçin haykırdı. Parti binasında toplanan kadınlara CHP il başkanı Enver Kiraz'da destek verdi.

"ADİL YARGILAMA YOK"

 CHP Kadın kolları İl Başkanı Güllü Tunçer'in kısa konuşmasın sonrası söz alan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Türkiye'de adil yargılama olmadığını ileri sürerek şunları söyledi; “Ölmek istemiyorum” diyen bir anne,  “Anne lütfen ölme” diyen bir evlat. Bir cümle ne kadar can yakabilirse o kadar yaktı canımızı.  Kahrolduk, mahvolduk... Yine bir kadın eski eşi tarafından öldürüldü, hem de çocuğunun gözleri önünde.  "Ölmek istemiyorum" diye feryat eden Emine Bulut eski eşi tarafından öldürüldü! Türkiye'de kadın olmanın ne kadar zor olduğuna her gün onlarca korkunç örnekle tanık oluyoruz. Her gün onlarca kız kardeşimiz erkek şiddetine maruz kalıyor.  Yetmiyor, katilin ceza alması için mücadele etmemiz gerekiyor! Çünkü bu ülkede kadın katili erkeklerin ceza alması için mücadele etmek gerekiyor!  Çünkü bu ülkede adalet de erkek! Bilinsin ki Kimse bu cinayetten kendini aklayamaz:  Kadın düşmanı politikalarla her gün karşımıza çıkanlar, Hâkim karşısına jilet gibi takım elbisesiyle çıktığı için Kadın katillerine iyi hal indirimi uygulayanlar, 4 yıldır yürürlükte olan ancak uygulanmayan İstanbul Sözleşmesi’nin gereğini yerine getirmeyenler, Kadınları bu erkek şiddetinden korumaya odaklanmak yerine, “ne yapar ne ederiz de boşanmaları engelleriz” diye meclis komisyonları kuranlar, Boşanmayı tabulaştıranlar, Nafaka hakkına saldıranlar,  Yıllar süren mücadelelerle kazandığımız her bir hakkımızı elimizden almaya çalışanlar, Kadınları korumayan, haklarımıza saldıranlar Bu Cinayete Ortaktır. Yetmedi mi artık bu kadar kadının ölmesi?  Yetmedi mi bu kadar çocuğun annesiz kalması? Biz bu ülkenin erkek adaletine dayanamıyoruz.  “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz” dedikçe onlarca eksiliyoruz.  Dün sadece Emine Bulut'un haykırışını izledik ama 2019'da erkekler tarafından katledilen 223 kadın da ölmek istemiyorum diye haykırdı. Neden kadın cinayetlerine, kadına şiddete son veremiyoruz? Caydırıcı ve uygulanabilir cezalar gelmediği sürece, kadın cinayetlerini önlemek üzere konulan 6284 sayılı koruma kanunu ve İstanbul Sözleşmesi tam olarak uygulanmadığı, katil erkeklere ödül gibi dağıtılan indirimlere bir son verilmediği sürece bitmeyecek! Emine Bulut bir tane değil, bir kerelik değil, tesadüfi değil.  Üzülürken de öfkelenirken de bunu aklımızda tutmalıyız.  Biz iyi hal indirimi istemiyoruz Tahrik indirimi istemiyoruz, ölmek istemiyoruz.Bu vahşete karşı sessiz kalmıyoruz! Kalmayacağız! Alışmayacağız, susmayacağız! Bizler kadınlar ölmesin diye mücadele etmeye devam edeceğiz! Bu zalimlere, ve bu zalimleri koruyanlara karşı birlik olacağız.  Bu ülkede  Anneler ölmeyecek! Çocuklar ağlamayacak"

 

Kaynak: Editör: Hüseyin Canbay
Etiketler: CHP, Emine, Bulut, İçin, Haykırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı