Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 12:54
 
Chp’li Sunguroğlu Güven Tazeledi
Darende Cumhuriyet Halk partisi(CHP) ilçe başkanlığına yeniden Sinan Sunguroğlu seçildi.
Siyaset Haberi
Chp’li Sunguroğlu Güven Tazeledi

CHP Darende İlçe Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğlu’nun katılmı ile saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Tek liste olarak gidilen kongrede üyelerin tamamının oyunu alan Sunguroğlu yeniden başkan seçildi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ve Malatya Millet Vekili Veli Ağbaba yaptığı konuşmada gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Ağbaba, “Ülkenin hangi köşesine giderseniz gidin bir Darendeli ile karşılaşırsınız. Darendeliler çalışkan olduğu gibi önemli de bir ilçemiz ama belki bizden veya farklı sebeplerdendir Cumhuriyet halk partisi olarak hak ettiğimiz desteği alamıyoruz ama biz Malatya ve Darende’nin bir yerlere gelebilmesi için çalışıyoruz. Umarım önümüzdeki dönemde hak ettiğimiz desteği alırız” dedi.

‘PARTİMİZE OPERASYON YAPILIYOR’

Ağbaba, ülke gündemindeki son gelişmeleri ise şöyle anlattı: “Partimizle ilgili bir operasyon yapılmaya çalışılıyor Cumhuriyet Halk partisi yönetimine top yekun bir soruşturma açıldı. Fezleke gönderildi genel başkanımız ve benim de içinde bulunduğum yönetime meydan okunuyor. Bunu yapanlar çıldırmış olmalı bunu yapanlar aklını kaybetmiş olmalı ana muhalefet partisinin görevi bildiri yayınlamak güncel siyasi gelişmelerle ilgili Türkiye’nin gerçekleri ile ilgili düşüncelerini ifade etmektir bundan doğal dana bir şey yok bugün top yekun yargılanmamız isteniyor. Ne demişiz Türkiye’nin sorununa parmak basmışız. Düşünebiliyor musunuz FETÖ’cü diye Cumhuriyet Gazetesine operasyon yapılacağını bu hiç aklınıza geliyor muydu? Bunlar kendilerine muhalif ne kadar kurum var ise onları susturmaya çalışıyorlar. CHP yede operasyon yapmak istiyorlar. CHP buna teslim olur mu Cumhuriyetimizin ve demokrasinin geleceği için her türlü bedeli ödeyeceğiz. Bizim kimse ile kavga edecek ve savaşacak halimiz yok birileri bize savaş açmış olabilir ama bizim amacımız bizi bir arada tutan değerlerimize korumaktır değerli arkadaşlar bu değer de Cumhuriyet’tir. Anadolu’da ekilen tohumlardır ama en önemli gerçek Cumhuriyettir laik ve demokratik Cumhuriyet değerlerimizin kıymetini bilmeliyiz. Bu değerleri savunmak bizim görevimizdir Cumhuriyet Halk partisinin görevidir. Biz kimsenin yaşam biçimine karışmıyoruz karışılmasına da karşıyız.”

 

“29 YAŞINDA BU SERVETE NASIL SAHİP OLDU”

Ağbaba konuşmasını şöyle sürdürdü: “CHP’li bir milletvekili hakkında yolsuzluk yaptığını söyleyen var mı? CHP’li bir milletvekilinin rüşvet aldığını söyleyen var mı? CHP’li bir vekilin yurt dışında hesabı var mı? Komisyonculuk yapmış mı, aracılık yapmış mı ki fezleke gönderiyorsun. Göndereceksen birçok göndereceğin insan var. Dün birilerini milli kahraman yapıyorlardı 17-25 Aralık sonrasında bu adam tutuklandı 4 bakana rüşvet verdi ses kayıtları da çıktı 45 gün ceza evinde kaldı sonra bir milli kahraman gibi Türk bayrağının arkasında yandaş medya havuz medyasına çıkarak kahramanlığını anlattılar. Hayırsever dediler Cumhurbaşkanı ile görüntüsü var eşi ile görüntüsü var. İki bakan plaket verdi 29 yaşında bu servete nasıl sahip oldu. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu 4 bakan yüce divanda yargılansın dedik. Türkiye’ye bunu yapmayın dedik bir yolsuzluk varsa yargılansın dedik. Ne yaptılar 4 bakan ve Zarrab’ı mecliste tertemiz yaptılar. Şimdi bu Zarrab diyor ki bu paraları ben verdim diyor hırsızlık yaparken bile dinimizin arkasına saklandılar.”

Sinan Sunguroğlu’nun yeniden başkanlığa seçildiği yönetim kurulunda ise, Gazi Alparslan, Muzaffer Keleş, Haluk Ormancı, Ünal Özdemir, Fehmi Karaca, Ugur Hatipoğlu, Erol Sağlam, Abdurrahman Korkut, Erdal Satılmış ve Rıfat Kayacı bulunuyor.   

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Chp’li, Sunguroğlu, Güven, Tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı