Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 20:57
 
CHP’nin Adayı Soner Gökçe
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Teşkilatı, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Başkan adaylarını tanıttı. CHP’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Soner Gökçe oldu.
Video Haber Haberi
CHP’nin Adayı Soner Gökçe

CHP Parti Meclisi (PM), 8'i büyükşehir olmak üzere 212 seçim bölgesinde belediye başkan adaylarını belirledi. Aday belirleme süreci sonrası Malatya ve ilçeleri için belirlenen adaylar, Ankara’dan Elazığ’a uçakla geldi. Elazığ’dan Malatya’ya karayolu ile gelen adayları, parti üyeleri Çiftlik mevkiinde coşkuyla karşıladı. Şehir merkezinde konvoy eşliğinde tanıtılan adaylar, vatandaşları ve esnafları selamladı. Adaylar, daha sonra halka hitap etmek amacıyla CHP parti il binasına geçti.

“BAŞKA TÜRKİYE MÜMKÜN DİYECEĞİZ”

Parti binası önünde Büyükşehir Belediye Başkan adayını ve İlçe Belediye Başkan adaylarını tanıtan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz; “13 İlçemizin 8’i ile Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı açıklamış bulunuyoruz. Diğer adaylarımızı da büyük heyecan ve coşkuyla bekliyoruz. Bazı ilçelerde önseçim, bazı ilçelerde anketler ve alan taramaları ile Belediye Başkan Adaylarımızı belirledik. 31 Mart akşamı tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da çok büyük başarıya imza atacağız. Bahar, CHP’nin yerel yönetim rüzgârı ile gelecek. Sosyal demokrat belediyeciliğin farklılıklarını çok daha fazla belediye de halkımıza yaşatacağız. Malatya’da iki olan belediye sayımızı katlayacağız. Derdimiz, bu yerel iktidar ve yerel yönetimlerde yükselen o sesi genel anlamda yukarılara taşımamız lazım” dedi.  

 

 

“MALATYA’YA HİZMET ETMEDİLER”

‘AK Parti’li Belediyelerin Malatya’ya hizmetlerinin yetersiz olduğunu’ vurgulayan CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Soner Gökçe ise; “Büyükşehir’in adı büyükşehir. Elinizi vicdanınıza koyun. 15 senedir yönettikleri bu ilimizde, büyükşehir’i gösteren bir olgu Malatya’mızda var mı? İktidara büyük destek veren bu güzel hemşerilerime ne vermiştir. Onları kandırdılar. Malatya’ya iyi hizmet vereceklerini söyleyerek kandırdılar. Sanki Malatya’da bulvarlar açılmış, meydanlar yapılmış ve sanki ulaşımla ilgili bir çözüm bulmuşlar. Beydağı gibi bir alanımız varken, Malatya’yı yeşillendirmeleri gerekirken, var olan yeşilimizi kaldırmış ve binalar dikmişken, bu insanlar Malatya’ya hizmet ettiklerini söylüyorlar” dedi.

CHP’nin Yerel seçimlerdeki adayları şöyle:

B.ŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: Av. Soner Gökçe oldu

AKÇADAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: Mustafa Korkmaz

ARGUVAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: Mehmet Kızıldaş

DOĞANŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: Mehmet Bayram

DOĞANYOL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: Gündüz Cengiz

HEKİMHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: Turan Karadağ

KULUNCAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: Mustafa Yıldız

YAZIHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: Niyazi Akıncı oldu.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: CHP’nin, Adayı, Soner, Gökçe,
Yorumlar
Haber Yazılımı