Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 15:09
 
CHP ve ADD’den Suç Duyurusu
Malatya'da bir ilkokul öğretmeninin sosyal medya hesabı üzerinden Atatürk, Cumhuriyet ve CHP'ye hakaret ettiğini ileri süren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)Malatya Şubesi üyeleri, Malatya Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu.
Video Haber Haberi
CHP ve ADD’den Suç Duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları ve dernek üyeleri, Malatya'da bir ilkokul öğretmeninin sosyal medya hesabı üzerinden Atatürk, Cumhuriyet ve CHP'ye hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

 

 

 

Adliye önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Maalesef Malatya’da bir ilkokul öğretmeni Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanına bir öğretmene ve insana yakışmayan hakaret içerikli sözler sosyal medya hesabından paylaşmıştır. Bu paylaşımları uzun süreden beri yapmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatmak kimsenin haddi değildir. Hele çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, bu ülkenin yarınları için çocuklarımızı eğiten bir öğretmenin hiç haddi değildir. Devlet memuru sıfatını üzerinde taşımasına rağmen bu kişinin bir siyasi partinin genel başkanına ağza alınmayacak laflar ediyor. Bu konuyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bilgilendirme yapmıştık. Herhangi bir sonucun alınmadığını gördük. Bununda üzüntüsünü yaşıyoruz. Korkmadan bu paylaşımları yapma cesaretini nereden aldığını sormak istiyorum. Milli bayramlarda bile bir çelenk sunmak için bazı mercilerde izin almamıza rağmen, bu öğretmen nasıl böyle şeyler paylaşabilir. Temel mesele ise bu noktaya nasıl geldiğimizdir. Elimizde gerekli dosyalar var. Bugün o öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunacağız ve konunun takipçisi olacağız” dedi.

“GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün 2.Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün elinde ‘Amerikan Bayrağı’ salladığı fotoğraf hakkında konuşan Kiraz, “İsmet İnönü, Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın silah arkadaşıdır. Aynı zamanda Malatya’nın bir değeridir. Buradan seslenmek istiyorum. Bu fotoğrafta 1964 yılında İsmet İnönü’nün bir Amerikan gezisi sırasında Amerikan halkını selamlarken, elinde Türk Bayrağı ve Amerikan bayrağı vardır. Bu fotoğraf ile İnönü, bir Amerikancı olarak suçlanmaktadır. Bu bayrak gündemi değiştirmek için yapılmıştır. Türkiye ekonomik kriz yaşıyor. O gündemi değiştirmek için yapılmıştır. Adına savaşlar yazılmış olan ve bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele etmiş olan ve Kıbrıs Fatihi olarak bilinen İnönü’ye, bu yakıştırmayı yaparsanız herkes size güler” ifadelerini kullandı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Son olarak kısa bir açıklama yağan ADD Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları, “Bizlerde Cumhuriyetimizi kurucusu ulu önder Atatürk’e bir eğitimci arkadaşın yaptığı şeyleri kınıyoruz. Cumhuriyet Başsavcısına suç duyurusunda bulunacağız. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bunu iyi anlamalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: CHP, ve, ADD’den, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı