Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 14:43
 
CHP Yeşilyurt ve Arapgir Adaylarını Tanıttı
31 Mart'ta Yapılacak Olan Yerel Seçimler İçin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yeşilyurt ve Arapgir Belediye Başkan Adaylarını tanıttı. CHP, aday göstermediği bazı ilçelerde İYİ Parti'nin gösterdiği adaylara destek verecek.
Video Haber Haberi
CHP Yeşilyurt ve Arapgir Adaylarını Tanıttı

Aday tanıtımı öncesi  CHP Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Jeoloji Mühendisi Erkan Özgür, Hafize Özal Kız Meslek Lisesi önünde boyacılık yapan babası Ali Özgür'ü ziyaret ettikten sonra seçim startını verdi.

"ELİNİ ÖPTÜ HELALLİK İSTEDİ"

Babasının elini öpüp helallik isteyen Özgür daha sonra bir açıklama yaptı. Özgür açıklamasında; “Beni bugünlere getiren babamın helalliğini almak için buradayız. Emeği ve alın teriyle beni ve 2 kardeşimi okuttu. Biliyoruz ki Yeşilyurt’umuzun çoğunluğu benim babam gibi alın teriyle, emeğiyle geçinen insanlar. İşte ben o insanların alın teri için, emeklerinin değerli olması için adayım. Bugün benim gibi bir esnafın çocuğunun belediye başkanı olmasında babamın emeğinin katkısı elbette yadsınamaz. Ama en önemli bir diğer hususta Cumhuriyet’in ta kendisidir. Demokrasidir. İşte bu yüzden bugün bana emek veren, beni cumhuriyet sevgisiyle büyüten babamın elini öpmek ve hayır duasını almak için buradayız. Yeşilyurt’un içler acısı durumunu görünce, memleketimiz söz konusu olunca elimizi taşın altına koymaya karar verdik. Yeşilyurtlulara nasıl bir Yeşilyurt istediğimizi anlatacağız. Yeşilyurt’u tekrar yeşil yapmaktan işe başlayacağız. Sadece yapacağımız hizmetleri anlatacağız, hiçbir rakibimizi eleştirerek karalama kampanyasına girmeyeceğiz. Hizmet konuşacağız. Popülizm yapmayacağız gerçekleri anlatacağız. Yapamayacağımız hiçbir hizmetin sözünü vermeyeceğiz. Çocuklarımızın geleceği için çıktığımız yolda başarılı olacağımıza inanıyorum. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ve hep birlikte kazanacağız. Yeşilyurt’u hep birlikte şaha kaldıracağız. Biz göreve geldiğimizde iyi insanlar göreve gelecek, tüm Yeşilyurt iktidara gelmiş olacak, millet iktidara gelmiş olacak. Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adaylığımda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’ya, İl Başkanımız Enver Kiraz’a ve tüm örgütümüze teşekkürlerimi iletiyor, hepinize saygılar sunuyorum” İfadelerini kullandı.

 "ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN"

Sonrasında bir değerlendirme yapan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Yeşilyurt Belediyesini Özgür ile kazanacaklarını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu; “Erkan Özgür emeğiyle geçinen Ali Dayı’nın oğlu. Hepimizin yetişme anlayışıyla birebir benzeşen bir aile yapısına sahip. Emekçi bir ailenin çocuğu. Mesleğinde başarılı, sivil toplum örgütünde uzun yıllar önemli mücadeleler vermiş bir kişi. Bugün de halkın partisinin adayı olarak huzurlarınızda. Yeşilyurt belediyesi 31 Martta CHP’nin olacak. Erkan Özgür Yeşilyurt’un yeni belediye başkanı olacak. Şimdiden hayırlı olsun diyorum”

Sonrasında parti il binasında hem Yeşilyurt, hem de Arapgir Belediye Başkan adayları tanıtıldı.

"YÜK OLAN DEĞİL YÜK ALAN OLACAĞIZ"

Parti il binasında ise bir değerlendirmede bulunan CHP Arapgir Belediye Başkan Adayı Haluk Cömertoğlu ise; "Çalışmalarımız bugünden sonra ayrımların ortadan kalktığı, kavgaların bittiği, selamın yaygınlaştırıldığı, rakiplerin nitelik olarak eleştirildiği, isimlerin halk tarafından bilindiği bir seçim kampanyası başlıyor. Bu millete yük olan değil, bu milletin yükünü alan bir kampanyayla, milletini gücünü paylaşan bir gelecek ile birlikte sürdürmeye ve sahada olmaya, bütün istek ve beklentileri yönetmeye, idare etmeye, devletimiz ve milletimiz, toprağımız ve geçmişimiz adına bunu yapmak bizim boynumuzun borcu" dedi.

 Aday tanıtım ve ziyaret etkinliğine CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, İlçe Belediye Başkan Adayları, Gençlik, Kadın kolları üyeleri ile partililer katıldı.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: CHP, Yeşilyurt, ve, Arapgir, Adaylarını, Tanıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı