Haber Detayı
25 Nisan 2016 - Pazartesi 13:45
 
Çocukların Trambüs Keyfi
Geçtiğimiz yıl birincisini düzenledikleri etkinliği geleneksel hale getiren MOTAŞ, yine trambüslerden birini süsleyerek çocuklara şehir turu etkinliği sundu.
Çocuk Haberi
Çocukların Trambüs Keyfi

Katılımın yoğun olduğu şehir turuna öğrenciler ve velileri katıldı. Çevre yolu güzergahında her durakta biriken öğrenci ve velileri alarak yoluna devam eden trambüs, üniversite içinden geçerek başlangıç yeri olan MAŞTİ’ye dönerek turunu tamamladı. Konuyu değerlendiren MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, “Milli ve manevi duyguların revaçta olması gerektiği bir süreçten geçiyoruz milletçe. Geleceğimizin, yarınımızın teminatı olan çocuklarımızı bu duygularla yetiştirmeyi hedeflemeliyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz yavrularımızın vatan, millet ve manevi duygularla yetiştirilmesi gerekir ki ülke emin ellerde olabilsin. 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramı tam da bu duyguların beslenmesi için iyi bir fırsat. Ülkenin kurucu aklı bu duygularla hareket etmiş olmalı ki bu bayramı çocuklara armağan etmiş. Bu ruhla trambüslerden birini bayrak ve balonlarla süsleyerek çocuklarımızın hizmetine tahsis ettik. Sabah saatlerinden başlayarak gün boyu çocuklarımıza MAŞTİ ile üniversite arasında tur yaptırdık. Bu manada etkinliklerimiz devam edecek” diye konuştu.
Tur esnasında çocuklara çikolata, balon ve bayraklar dağıtıldı. Ayrıca müzikler dinletilerek çocukların neşesine neşe katıldı. Müzik eşliğinde oynayan çocuklar, yapılan etkinlikten memnun olduklarını ifade ettiler. Önceki yıl da aynı etkinliğe katıldığını söyleyen öğrenci velilerinden biri, öğrencilerin milli duygularının bu tür etkinliklerle beslendiğini hatırlatarak, bunun devam etmesini istedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Geçtiğimiz, yıl, birincisini, düzenledikleri, etkinliği, geleneksel, hale, getir
Yorumlar
Haber Yazılımı