Covid İle Birlikte Şiddetle De Mücadele Ediyoruz
Haber
24 Eylül 2020 - Perşembe 15:39
 
Covid İle Birlikte Şiddetle De Mücadele Ediyoruz
Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri sendikası (SES) Malatya şubesi tarafından yapılan açıklamada, sağlıkçılara yönelik şiddet kınandı. Ses üyeleri; " Bizler bugüne kadar koronavirüsle en ön cephede mücadele ederken, bu süreçte herkesin bizimle birlikte bu mücadeleyi güçlendirmesini beklerken, yaşatmak için canlarımızı yitirdiğimiz insanların bizlere böyle saldırısını kabul etmiyoruz." İfadelerinde bulundular.
Video Haber Haberi
Covid İle Birlikte Şiddetle De Mücadele Ediyoruz

Ankara Keçiören'de sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı, SES Malatya şubesi tarafından kınama açıklaması yapıldı.

 "BAHÇELİ ÖZÜR DİLEMELİ"

Sendika binasında sendika şube yönetimi adına bir açıklama yapan Mahir Söylemez, ilk olarak MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sağlıkçılara yönelik sözlerini eleştirdi. Söylemez;  "Gerek ülkemiz gerekse dünya olarak zor bir süreçten geçiyor, koronavirüse karşı yaşamak ve yaşatmak için çok zorlu bir mücadele veriyoruz. Başlarken bu süreçte yaşamını yitiren sağlık emekçisi arkadaşlarımızı şükran ve minnetle anıyor şu an tedavi gören arkadaşlarımıza şifa diliyoruz yine bu süreçte yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyor ailelerinin acısını paylaşıyoruz. Toplum olarak bu süreçte hepimizin birbirine karşı sorumlu olduğunu bir kere daha hatırlatıyor ve halkımızdan bu süreci daha sağlıklı bir şekilde atlatabilmemiz için tedbirlere uyumanın çok önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. Bugün burada aslında hiç yapmak zorunda kalmak istemediğimiz, bu konuda konuşmanın bile bizi incittiği bir konuda konuşmak zorunda kalmış bulunuyoruz. Biliyorsunuz sağlık çalışanlarına yönelik şiddet bugüne kadar bu ülkenin gündeminden hiç düşmedi, düşmemekle beraber bunu önüne geçebilecek hiç bir çalışma hiçbir düzenleme tam anlamıyla yapılmadı, yapılmak istenmedi. Bunlar yetmezmiş gibi bu konuda çözüm merci olması gerekenlerden biri olan siyaset perdesinden şiddet olaylarını daha da körükleyen sesler duymaktayız. MHP genel başkanı Devlet bahçelinin TTB şahsında sağlık çalışanlarına yaptığı, hakareti, haksızlığı, saldırıyı kabul etmiyor buna bir önce son vermesini ve sağlık çalışanlarından özür dilemesini bekliyor yapmış olduğu açıklamalarından dolayı kendisini ayıplıyor ve kınıyoruz. TTB ve sağlık emekçilerinin sesi olan bütün kurum ve kişilerle sonuna kadar yan yana omuz omuza duracağımızı bir kere daha belirtiyoruz." dedi.

"ŞİDDET İYİCE ARTTI"

Görevlerinin insan hayatını kurtarmak olduğunu ifade eden Söylemez;"Son günlerde yine ülkemizin birçok yerinden sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberleri almakta ve bu şiddetle birebir karşılaşmaktayız. Bir yandan Koronavirüsle mücadele ederken vefat eden arkadaşlarımızın haberini alırken bir yandan bu şiddet haberlerini almak kabul edilemez bir durumdur. En son Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinden gelen görüntüler dehşet vericidir ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin boyutunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bizler bugüne kadar koronavirüsle en ön cephede mücadele ederken, bu süreçte herkesin bizimle birlikte bu mücadeleyi güçlendirmesini beklerken, yaşatmak için canlarımızı yitirdiğimiz insanların bizlere böyle saldırısını kabul etmiyoruz. Koronavirüsle mücadele etmek ve bir bütün olarak insan yaşamını savunmak için verdiğimiz mücadelenin yanında bir de kendimizi korumak için kapı arkalarına saklanmak zorunda kalmak, barikat kurmak zorunda kalmak istemiyoruz. Yaşanan bu şiddet olayını ayıplıyoruz, kınıyoruz ve sonuna kadar takipçisi olacağımızı bir kez de buradan belirtiyoruz. Başta hükümet ve sağlık bakanlığı olmak üzere bütün toplumumuzu bu olay karşısında sessiz kalmamaya, dayanışma göstermeye, sorumluluk almaya çağırıyoruz. Bizler giydiğimiz önlüklerin üstüne bir de çelik yelek giymek istemiyoruz! Bizler yaşamak ve yaşatmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Covid, İle, Birlikte, Şiddetle, De, Mücadele, Ediyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı