Haber Detayı
31 Ocak 2017 - Salı 09:16
 
Cumhurbaşkanı Malatya’ya Geliyor
AK Parti Malatya il başkanı Hakan Kahtalı yaptığı açıklama da gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken, Cumhurbaşkanı’nın referandum sürecinde Malatya’yı ziyaret edeceğini söyledi.
Gündem Haberi
Cumhurbaşkanı Malatya’ya Geliyor

AK Parti Malatya il başkanı Hakan Kahtalı, referandum çalışmaları kapsamında, “Biz hem Başbakanımızı hem de Cumhurbaşkanımızı Malatya’ya davet ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızı Malatyalılarla buluşturacağız” dedi.

“MİLLETİMİZİN ONAYLAYACAĞINDAN ŞÜPHEMİZ YOK”

Partisinin il binasında açıklamalarda bulunan Kahtalı, “Bu süreci hep birlikte gördük ve yaşadık. Anayasa maddeleri meclisten geçti ve referanduma gitme çoğunluğu sağlandı. Destek veren tüm milletvekillerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz 367 dahi alsak halkımıza götüreceğimizi söylemiştik. Bu anlamda da inşallah nasip olursa Cumhurbaşkanımız bu anayasa maddelerini onayladığı tarih itibariyle, belli bir kanuni süreç var. 60 günlük bu süreç tamamlandıktan sonra da inşallah nasip olursa referandum yapılacak. Halkın, milletin kendisine iradenin gerçek sahibi olan, bu ülke için karar verecek olan en büyük mercii olan milletimize gideceğiz ve milletimiz’inde inşallah bunu onaylayacağından bir endişemiz yok. Desteklerini her zaman verdi bu millet. İnşallah bundan sonra da bu desteklerini vereceklerinden bir şüphemiz yok” diye konuştu.

“MALATYA BİZİ MAHÇUP ETMEYECEK”

Referandum sürecinde nasıl bir çalışma stratejisi izleyecekleri hakkında da bilgi veren Kahtalı, “Referandum süreci nasip olursa tabi Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın da açıklamış olduğu gibi 7 Şubat’tan sonra nasip olursa sahalara ineceğiz. Referandumla ilgili vatandaşlarımıza yapmak istediğimiz bu anayasa değişikliğinin ne için gerekli olduğunu, bunun ülkemize nasıl bir fayda getireceğini inşallah anlatacağız. Bununla ilgili de biz hem Başbakanımızı hem de Cumhurbaşkanımızı Malatya’ya davet ettik. Malatya’mızda güzel, görkemli bir de miting yapacağız. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızı Malatyalılarla buluşturacağız. Malatya denildiği zaman Sayın Cumhurbaşkanımız ayrı bir mutluluk duyuyor ve Malatya’yı çok seviyor. Malatya da her zaman üzerine düşeni her zaman yaptı. Bu referandumda da yine Türkiye’de en üst düzeyde katkı veren illerin başında gelmek istiyoruz. Malatya’mız inşallah bizi mahçup etmeyecek. Biz elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyacağız. Çalışmalarımızı yapacağız, vatandaşımıza gideceğiz ve anlatacağız. Nasip olursa bununla beraber vatandaşımız da inşallah bizi yalnız bırakmayacak ve Türkiye’de de en fazla bu işe destek veren ilk üç ilin içerisine girmek gibi bir hedefimiz var. Cumhurbaşkanımızın da Malatya’ya gelmesiyle beraber inşallah biz bu Malatyalı hemşerilerimizle birlikte başaracağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

‘PARTİ AYRIMI YAPMAYACAĞIZ’

Bu mesele ülke meselesi olduğunu belirten Kahtalı sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bu mesele Türkiye’nin meselesi. Bu mesele bir siyasi parti mesele değil. Bu mesele vatandaşlarımızın tamamını ilgilendiren, bu ülkeye gönül vermiş elinden gelen neyi varsa canını dahi ortaya koyabileceği bu anlamda bu ülkenin kazanımları var, bu ülkenin vatandaşları var. Biz tamamına gideceğiz. Parti ayrımı yapmaksızın bu meselenin ülke meselesi olduğunu anlatacağız. Vatan meselesi olduğunu anlatacağız. Milletimizin de inşallah bu anlamda destek vereceğinden şüphemiz yok. Bu anlamda da nasip olursa bütün vatandaşlarımıza gideceğiz. Burada biz CHP’ye oy veren vatandaşlarımızın da referandum sürecinde destek vereceklerine inanıyoruz. MHP zaten mecliste de tavrını ortaya koydu. Bu tavırla beraber inşallah saha da da yine referandum için evet oyu vereceklerinden şüphemiz yok. AK Parti olarak bizler zaten birlikteyiz. Sadece bazı kesimler bunu özellikle Cumhurbaşkanı için çıkarıldığını düşünen bazı kesimler var. Aslında bu meselenin memleket meselesi olduğunun farkında olmayan veya bunu bile bile yanlış aksettirmek için gayret edenler var. Onlar için yapabileceğimiz sadece dua etmek. Allah ıslah etsin diyoruz. Biz ülkenin 93 yıllık kazanımının Türkiye Cumhuriyeti’nin devamıdır bu. Burada bir rejim değişikliği yok. Sadece bir sistem değişikliği var. Bu sistemde de ülke kazanacak diye inanıyoruz.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Malatya’ya, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı