Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 16:26
 
“Daha İyisi İçin Çalışıyoruz”
Yeşilyurt belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Koşu Mahallesi Muhtar evinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar; “Belediye olarak her alanda gelişme, ilerleme ve Yeşilyurt’u kalkındırma düsturuyla hareket ediyoruz” dedi.
Video Haber Haberi
“Daha İyisi İçin Çalışıyoruz”

Yeşilyurt ilçesi sınırlarında yer alan Koşu mahallesinde yapımı tamamlanan muhtar evinin açılış töreni yapıldı. Törene AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, milletvekili Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, MTB Başkanı Ramazan Özcan, bazı mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı. Muhtar evi için teşekkürlerini ileten Koşu Mahalle Muhtarı Fahrettin Akçay; “Mahallemize estetik katan bu güzel alanı mahallemize kazandıran sayın belediye başkanımız Mehmet Çınar başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 “HER DEFASINDA DAHA İYİSİNİ YAPTIK”

Açılışı yapılan muhtar evi için değerlendirmede bulunan Yeşilyurt belediye Başkanı Mehmet Çınar;  “Bugüne kadar motorların muhtarlıklara çok ciddi yatırımlar yaptık. 2014 yılında çok az sayıda muhtar evimiz vardı.  Özellikle Tip bir Muhtar evi projesi oluşturarak hem modern, hem bölgeye ve mahalle halkının kullanabileceği bir şekilde güzel bir tesis ve proje geliştirdik.  Şuan yaptığımız muhtar evi 20’yi buldu.  Daha önce Büyükşehir belediyemiz tarafından yapılan yapılanlar vardı. Ancak bunları sürekli geliştirmek her defasında daha iyisini yaptık ve daha modern ve daha işlevsel hale getirdik.  En son yaptığımız daha önce yaptıklarımızdan biraz daha modern ve estetik bir görünüm hale geldi. Belediye olarak her alanda gelişme, ilerleme ve Yeşilyurt’u kalkındırma düsturuyla hareket ediyoruz. İnşallah bu yatırım ve bundan sonraki gelecek yatırımların daha bunun göstergesi olacak” diye konuştu.

 “ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR VAR”

Malatya’da çok büyük yatırımların olduğunun altını çizen AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır; “Çınar başkanımız göreve geldiği süre içerisinde gerçekten çok güzel hizmetler yaptı. Gerek Yeşilyurt belediyemiz, gerekse Battalgazi belediyemizin merkezde çok büyük yatırımları var. 2009 yılında seçildiğimizde büyükşehir olmadan ve büyükşehir olma sürecinde de çok önemli çalışmalar yapıldı. Baktığımız zaman hangi sokaktan, caddeden geçerseniz geçin her noktada belediyemiz çalıştığını görürsünüz. Kültür merkezleri, çok amaçlı sosyal tesisleri yapıldı. Bu güzel mekânda buradaki mahalle halkımızın rahatlıkla gelip ulaşa bileceği ve muhtarlarımızla buluşacağı güzel bir nokta oldu. Malatya’mız yerelde bütün olarak gelişecek” dedi.

 “BU EVLER MİLLETİN EVİ”

Muhtar evlerinin millettin evi olduğunu dile getiren AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık; “Yeşilyurt belediye başkanımız gerçekten çok çalışkan, genç ve dinamik, koşmaktan hiç yorulmayan bir belediye başkanımız. Göreve geldiği andan itibaren her gün bir açılış ve yatırım yapıyor. Muhtarlarımıza ne kadar destek olsak az. Onlar mahallenin milletvekilleri ve Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’daki, mahalledeki temsilcileri. Bu vesileyle muhtarlarımıza yapılan bu evleri çok önemsiyorum. Bu evler Millete hizmetin adresi. Bu evleri yapandan, emeği geçenden Allah razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

 Yapılan konuşmaların ardından muhtar evinin açılış kurdelesi düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Daha, İyisi, İçin, Çalışıyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı