Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 17:15
 
Darende Ata’sını Andı
10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79’uncu yılında Darende’de törenlerle anıldı.
Gündem Haberi
Darende Ata’sını Andı

Darende Hükümet binası önünde Atatürk anıtına çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan tören METEM toplantı salonunda devam etti.

Burada bir konuşma yapan Osman Hulusi Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Cavit Işık, Mustafa Kemal Atatürk’ün, lider, ileri görüşlü ve eserleriyle tüm zamanların ölümsüz şahsiyeti olduğunu söyledi.

Atatürk’ün, vatanını ve halkını tüm bireysel çıkarlardan üstün tutuğunu belirten Işık, “Atatürk’ü anlamak fikirlerini geleceğe taşıyabilmek Türk’ü Türklüğü ve nice mücadelelere ev sahipliği yapmış şu aziz vatanı, sayısız cefa ile vatanına siper etmiş bu halkı, her gün yeniden diriltecek, ihya edecek anahtar işte budur” dedi.

Öğretmen Işık, konuşmasının devamında; “Mustafa Kemal Atatürk hayatının hiçbir döneminde ve geleceğe yönelik görüşlerinde ırkçılık ve etnik kökene yönelik anlayışlara itibar etmemiştir. Yeni yönetim şekli Cumhuriyet bu temel üzerine inşa etmiştir. Günümüz Türkiye’sindeki tarih bilincinin, ortak kültür anlayışı ve yaşam iradesinin kaynağı da budur”  diye konuştu.

Törene Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Belediye Başkanı Süleyman Eser, Cumhuriyet savcısı Emine Örs, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Darende, Ata’sını, Andı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Darende Ata’sını Andı
Darende Ata’sını Andı
Yorumlar
Haber Yazılımı