Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 10:23
 
Darende’de Anlamlı Seminer
Darende’de Kadına Şiddetle Mücadele Eylem Planı çerçevesinde bilgilendirme semineri verildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Çalışma Uzmanı Nuray Yavuz’un verdiği seminere, katılım bir hayli yoğun oldu.
Yaşam Haberi
Darende’de Anlamlı Seminer

Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde konuşan Sosyal Çalışma Uzmanı Nuray Yavuz; “Maalesef günümüzde her geçen gün kronik bir sorun haline gelen “Kadına Şiddetin” önlenmesi konusunda devlet olarak her türlü önlem alınmakla birlikte bu sorunun aşılmasında toplum bireyleri olarak bizlere de önemli ölçüde görevler düşmektedir. Şiddete maruz kalan kadınların veya içinde bulunduğumuz çevrede kadına şiddet ile ilgili bir duyum aldığımızda veya bizzat tanık olduğumuzda “Alo 183” hattının kullanılması gerektiğine vurgu yapan Yavuz, kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetle mücadele konularında şiddete maruz kalan kadınlarımızın bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Kadına yönelik şiddeti doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ve davranışların ortadan kaldırılması amacıyla, toplumsal farkındalık,  duyarlılık, bilinç kazandırmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğine hizmet edecek zihniyet dönüşümünü sağlamak gerek” dedi.

Seminere; İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hulusi Balaban, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Alaattin Ateş, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, Kadınlar Derneği Başkanı Nuray Ateş ve yönetim kurulu üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Darende’de, Anlamlı, Seminer,
Yorumlar
Haber Yazılımı