Haber Detayı
19 Ocak 2018 - Cuma 17:32
 
Darende’de Karne Sevinci
İlk ve orta dereceli okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle Mehmet İzzet Paşa Ortaokulu öğrencileri, karne sevincini aileleri ile paylaştı.
Eğitim Haberi
Darende’de Karne Sevinci

Mehmet İzzet Paşa Ortaokulu'nda düzenlenen karne törenine Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, İlçe milli Eğitim müdürü Fevzi İnce, Okul Müdürü, Öğretmen, öğrenci ve aileleri katıldı. Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, ara dönemin sadece tatil olarak değil, değerlendirme zamanı olarak geçirilmesi gerektiğini söyledi. Zengince, havanın soğuk olmasına rağmen öğrencilerin sevinçleri, coşku ve sıcaklıklarının herkese yansıdığını dile getirdi. Mehmet İzzet Paşa Ortaokulunda sınıfları gezen Kaymakam Zengince öğrencilerin arasına girerek, karne sevinçlerine ortak oldu ve öğrencilere karnelerini dağıttı.

“ÇITAMIZI YÜKSELTMELİYİZ”

Karne törenine katılan İlçe milli eğitim müdürü Fevzi İnce, “Darende ilçesinde 38 okulda, 5 bin 650 öğrenciye 480 öğretmen eğitim veriyor. Darende ilçesi eğitimde oldukça yol aldı ama yeterli değil. Her geçen gün çıtamızı biraz daha yükseltmeliyiz. Bunu başaracak eğitimci kadromuz var” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Darende’de, Karne, Sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı