Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 15:12
 
Darende Kütüphanesinde Bir İlk
Darende Sadrazam Mehmet Paşa halk kütüphanesine üye bir grup öğretmen, insanlara okuma alışkanlığı kazandırmak adına ‘Birlikte Okuyalım Birlikte Yorumlayalım’ adı altında bir çalışma başlattı.
Eğitim Haberi
Darende Kütüphanesinde Bir İlk

Darende Sadrazam Mehmet Paşa Halk Kütüphanesi, yaptığı çalışmalarla örnek olmaya devam ediyor. Kütüphane’ye üye bir grup öğretmen tarafından geçtiğimiz günlerde insanlara okuma alışkanlığı kazandırmak adına ‘Birlikte Okuyalım Birlikte Yorumlayalım’ adı altında bir çalışma başlattı. Bu çalışma ile o hafta belirlenen bir kitabı okuyan bütün öğretmenler, her hafta bir araya gelerek, okudukları kitapları birbirlerine yorumluyorlar.

“KİTAP GÜNÜ YAPTIK”

Bu çalışma ile diğer üyelere örnek olmak istediklerini belirten Darende Anadolu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Seda Fırat, “Meslektaşlarımız birlikte bir kitap günü yaptık. Birileri para günü, altın günü yapıyor. Bizde kitap günü yapalım dedik. Bir kitap belirliyoruz ve hepimiz aynı kitaptan alıyoruz. Daha sonra toplanıyoruz ve okuduğumuz kitapları birbirimize yorumluyoruz. Bu şekilde insanlara örnek olarak okumaya alışkanlığı kazandırmak istiyoruz” dedi.

“AMACIMIZ BU HALKAYI GENİŞLETMEK”

Sadrazam Mehmet Paşa halk kütüphanesi müdürü Nevin Doğan Eryılmaz ise, “Bu çalışmanın kütüphanemizde yapılmazı bizim için daha da önem taşıdı. Öğretmenlerimizin bu konuda destek vermesi ve bizimle olmasından gurur duyduk. Kitabı sadece okumakla değil, herkesin görüş açısına göre farklı değerlendirmeler yapılıyor. Amacımız bu halkayı daha da genişletmek. Türkiye’de ilk defa birlikte okuyalım birlikte yorum yapalım çalışması yapıldığını düşünüyorum. Okuyan öğretmen, okuyan toplum diyoruz ve tüm Darendelilerin bu çalışmaya destek vermelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“GENİŞLETME HEDEFİMİZ VAR”

Darende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Güz, “Toplum olarak okuma alışkanlığımız yeterli seviyelerde değil. Farkındalık olsun diye öğretmen arkadaşlarımızla kütüphane müdürümüzle birlikte böyle bir çalışma yapalım diye düşündük. İnşallah bunun daha da genişletiriz ve okuma alışkanlığını tüm ilçeye yayarız “ şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Darende, Kütüphanesinde, Bir, İlk,
Yorumlar
Haber Yazılımı