Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 09:06
 
Darendeli Güreşçiden Büyük Başarı
Darende ilçesi Balaban Mahallesi nüfusuna kayıtlı Mehlika Öztürk, Türkiye Güreş Şampiyonası Büyükler Kategorisinde 57 kg Türkiye Şampiyonu oldu.
Spor Haberi
Darendeli Güreşçiden Büyük Başarı

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Güreş Şampiyonası tamamlandı. Şampiyonada Büyükler kategorisinde 57 kilogramda Malatya’yı temsil eden Mehlika Öztürk, büyük bir başarı örneği göstererek, Türkiye Şampiyonu oldu. Öztürk’ün bu başarısı baba ocağı Balaban’da sevinçle karşılandı. Burdur Üniversitesi öğrencisi olan Malatyalı genç sporcu, İstanbul Enka Spor Kulübü sporcusu olarak müsabakalara katılıyor. Kariyeri başarılarla dolu olan Mehlika Öztürk, ülkemizi de birçok uluslararası müsabakalarda da gururla temsil etmeye devam ediyor. Çorlu da ikamet eden ve yaz aylarında sürekli Darende de kamp yapan Öztürk’ün bu başarısı, yöre halkı tarafından da takdirle karşılanıyor. Şampiyon güreşçinin dedesi İsmail Çakmak ise torununun bu başarısıyla gurur duyduğunu belirtti.

“HEDEFİM OLİMPİYATLAR”

Hedefinin Olimpiyatlarda Türkiye bayrağını göklere çekmek olduğunu belirten Öztürk, “Türkiye Şampiyonasın için çok güzel bir çalışma dönemi geçirdim. Gerek antrenörlerim gerekse de ailem bana büyük destek oldu. Hedefime ulaştım. Türkiye Şampiyonu oldum. Gayet mutluyum. Fakat bizim gibi sporcuların hedefi bitmez. Her zaman hedeflerini büyük tutarlar. Şimdiki hedefim öncelikle olarak uluslar arası bir Şampiyonluk. Daha sonra ise hedefim Olimpiyatlarda Türk bayrağını göklere çekmek olacak. Bunun için çok çalışmam gerektiğini biliyorum. İnşallah bunu başaracak inanca ve güce sahibim” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Darendeli, Güreşçiden, Büyük, Başarı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Darendeli Güreşçiden Büyük Başarı
Yorumlar
Haber Yazılımı