Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 13:15
 
Deprem Konutları için inceleme
Vali Aydın Baruş 24 Ocak’ta yaşanan depremin ardından bina ve müştemilatlarında hasarların olduğu Battalgazi’ye bağlı Beydağı, Bulutlu ve Düzyol mahallelerinde incelemelerde bulundu.
Gündem Haberi
Deprem Konutları için inceleme

Binalarında hasar bulunup yıkılması gereken hak sahiplerine yapılması planlanan deprem konutları için yer tespiti incelemelerinde Vali Baruş’a Tarım İl Müdürü Tahir Macit, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan, Afad İl Müdürü Mustafa Türker ve mahalle muhtarları eşlik etti.

Yer tespiti incelemeleri sonrası Düzyol Mahallesinde depremzedeler için kurulan konteynerlerde ikamet eden vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorun ve sıkıntılarını dinleyen Vali Baruş, bir an önce depremden etkilenen hak sahibi vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için en kısa sürede iş ve işlemlerin bitirilip konutların inşa edilmesi için gerekli çalışmaların ivedilikle yapılması hususunda yetkililere talimatlar verdi.

Daha sonra ilimiz Bulgurlu Mahallesinde yapımı devam eden Özel Harekât Bölge Başkanlığı yerleşkesini ziyaret ederek İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve Malatya Özel Hareket Bölge Başkanı İsmail Köroğlu’ndan çalışmalar ve son durum hakkında bilgi aldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Deprem, Konutları, için, inceleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı