Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 08:58
 
Derme İlkokulu Şehidini Unutmadı
Malatya Derme İlköğretim Okulu’nda bulunan butik sinema ve Konferans Salonuna, Şırnak'ta düşen askeri helikopterde şehit olan Türkiye'nin ilk kadın Jandarma Komutanı Malatyalı Yarbay Songül Yakut'un ismi verildi.
Video Haber Haberi
Derme İlkokulu Şehidini Unutmadı

31 Mayıs 2017 tarihinde Şırnak’ın Uludere ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Jandarma’nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut’un ismi, Derme İlköğretim okulunda yaşatılıyor. 4 Ocak’ta açılışı yapılan Derme İlköğretim Okulu içinde bulunan butik sinema ve Konferans Salonuna, Şırnak'ta 31 Mayıs 2017 tarihinde düşen askeri helikopterde şehit olan Türkiye'nin ilk kadın Jandarma Komutanı Yarbay Songül Yakut ismi verildi. Okul idaresi tarafından düşünülen bu proje, 9 Ocak’ta resmiyet kazandı. Konu hakkında açıklamada bulunan Okul Müdür Yardımcısı Abdullah Aksoy, “31 Mayıs tarihinde Şırnak'ta düşen askeri helikopterde şehit olan Yarbay Songül Yakut’u ismini ölümsüzleştirmek adına, okul yönetimi olarak bu kararı aldık. Şehidimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

“ŞEHİDİMİZİN İSMİNİ YAŞATIYORUZ”

Okul yönetimi olarak bu kararı aldıklarını belirten Aksoy, “Jandarmanın ilk kadın komutanı ve acısı hala taze olan Malatyalı şehidimiz Jarbay Songül Yakut’un ismini yaşatmak ve ölümsüzleştirmek adına, okul yönetimi tarafından bu kararı aldık. Bu karar sonrasında resmi prosedürleri yerine getirerek, Kaymakamlığımızdan gerekli izinlerimizi aldık. 4 Ocak tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün de katılımı ile butik sinema ve Konferans Salonumuza Şehit Yarbay Songül Yakut’un ismini verdik. 31 Mayıs tarihinde Şırnak'ta düşen askeri helikopterde şehit olan Yarbay Songül Yakut’u bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Öğrencilerimizi bu konuda bilinçlendirmek adına aldığımız bu karar sonrasında, salonumuzun ismini değiştirdik” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Derme, İlkokulu, Şehidini, Unutmadı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Derme İlkokulu Şehidini Unutmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı