Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 12:15
 
DEVA partisi teşkilatlanmaya devam ediyor
Geçtiğimiz haftalarda kuruluşunu açıklayan DEVA Partisi, Mayıs ayı başında 18 komisyon halinde 81 ilde aynı anda başlattığı il teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor. Bu komisyonlardan biri olan ve DEVA Partisi Disiplin Kurulu başkanı Mehmet Nuri AKBULUT, Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim GEZER, iş insanı Ferayi ÖKMEN, iş insanı Mehmet AVCI ve avukat Rojhat ÖLMEZ’den oluşan komisyon incelemelerde bulunmak üzere ilimize geldi.
Gündem Haberi
DEVA partisi teşkilatlanmaya devam ediyor

Bölge illerinden Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van ve Hakkâri illeri kurucu heyet tespit ve öneri komisyonu olarak görev yapmakta olan heyet ilimizde bulunduğu süre içinde üç kişilik il kurucu heyet üyeliği için başvuruda bulunan çok sayıdaki adayla birebir görüşmelerde bulundu.

Komisyon sekretaryasından basına yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde genel merkez tarafından her il için biri başkan, diğerleri yardımcı olmak üzere üçer kişilik kurucu heyetler atanacağını, bölge aday tespit komisyonunun sorumluluğunun ise bu atamalara temel teşkil etmek üzere genel merkeze her ilden ortalama 10’ar kişilik aday listesi hazırlamak olduğu belirtildi.

Basına gönderilen açıklamada kurucu heyetlerin önümüzdeki günlerde genel merkezce kamuoyuna açıklanacağı, bu açıklamadan sonra ise teşkilatlanma çalışmalarının il ve ilçe yönetimlerinin oluşturulması aşamasıyla devam edeceği, ayrıca ilgili komisyonun ilimize ve bölgeye olan ziyaretlerinin belirli aralıklarla bundan sonra da süreceği bildirildi.   

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: DEVA, partisi, teşkilatlanmaya, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı