Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 21:52
 
Devlet Personel Başkanlığı
Kültür Haberi
Devlet Personel Başkanlığı

Devlet Personel Başkanlığı İletişim

Osmanlı Dönemi’ne kadar uzanan kamu personel yönetiminin geçmişi günümüzde daha modern ve daha sistemsel bir şekilde yönetilmektedir. Osmanlı İmparatorluğu dönemin en iyi ve üst düzeyde bir personel yönetimi ve devlet teşkilatına sahip olup, günümüzde bu gücü Cumhuriyet sonrası dönemde de aynı kalitede sürdürmektedir.

Devlet Personel Başkanlığı Görev Ve sorumlulukları

Son olarak 2010 yılında yapılan Anayasa değişikliği ile birlikte toplu sözleşme imzalanması çalışmalarını da başlatılmıştır. Devletin personel politikasının belirlenmesinde önemli bir göreve sahip Devlet personel başkanlığı koordinasyonu sağlama ve personel rejiminin esaslarını belirlemede birçok role sahiptir.

Devlet personel başkanlığı çalışma politikaları ile ilgili yükümlülükler değil aynı zamanda birçok konuda çeşitli hizmetler ve görevleri başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Eğitime ilişkin görev ve yetkiler hakkında siz de internetten birçok bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Günümüzde birçok hizmette çeşitli görev ve yetkilerle çalışmalarını sürdüren Devlet Personel Başkanlığı bünyesinde sunulan hizmet ve görevleri siz de internetten araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.stendustri.com.tr/bilim-teknoloji/devlet-personel-baskanligi-h99463.html  sitesine bakarak Devlet Personel Başkanlığı ile ilgili birçok bilgiyi sitede bulabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, Personel, Başkanlığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı