Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 16:03
 
Diyanet-Sen’den Suç Duyurusu
Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Diyanet-Sen Malatya Şubesi yöneticileri, Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Video Haber Haberi
Diyanet-Sen’den Suç Duyurusu

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Diyanet-Sen Malatya Şubesi yöneticileri, Adnan Oktar'ın Diyanet İşleri Başkanlığı'na yönelik “Kerhanelerden, kumarhanelerden, içki fabrikalardan alınan paralarla, vergilerle maaşlarınız ödeniyor. Bunlara sesinizi çıkarttınız mı? Gıkınız çıkmıyor hoca efendi” açıklamaları hakkında suç duyurusunda bulundu. Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, Malatya Adliyesi önünde toplanan sendika üyeleri adına basın açıklaması yaptı. Engin, tarafından yapılan açıklamada, “Adnan Oktar'ın İsrail'e gösterdiği saygı kadar, ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve Diyanet'e de saygı göstermesini bekliyoruz” dedi.

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla sonuçlanması temennisiyle konuşmaya başlayan Engin, millet olarak istiklal mücadelesinin verildiği günlerde bazı kesimlerin suni gündemler oluşturmaya çalıştığını söyledi.

“EKMEĞİNİ YEDİĞİ YERE SAYGI GÖSTERSİN”

Adnan Oktar’ın açıklamalarına tepkilerin çığ gibi büyüdüğünü belirten Engin, “Yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar ve sahibi olduğu TV kanalına, duyarlı Müslüman ailelerden tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaktadır. İslam'ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken bırakın İslam dinini, Yahudi ve Hıristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Müslümanların gözünün içine baka baka bu rezilliği sahneleyen Adnan Oktar'a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumlarından biri olan Diyanet İşleri Başkanlığını hedef alarak, aklınca cevap vermeye çalışmakta. Diyanet'in ve alimlerin millet nezdinde ki itibarını zedelemeye çalışmaktadır. Her defasında siyonizmin önderlerini kendilerine kardeş ilan eden İsrail'e hayranlığını tehditkâr bir üslupla dile getiren Adnan Oktar'ın, İsrail'e gösterdiği saygı kadar, ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve Diyanet'e de saygı göstermesini bekliyoruz” dedi.

“CÜMLELERİ KENDİSİNE İADE EDİYORUZ”

‘İslam'a ve insanlığa hizmetkâr olan Diyanet çalışanları için kullandığı cümleleri kendisine iade ediyoruz’ diyen Mehmet Engin, şunları söyledi: “Yayın özgürlüğünü halkın değerlerine saldırı olarak gören bu kişinin yapmış olduğu şovlar, İslam'a, büyük zarar vermektedir. Süslü ifadeler, hipnoz yöntemleri, çağdaş algı operasyonları ve tehditlerle gençlerimizi kendi menfaatlerine alet eden kurgulanmış her tür yapılardan rahatsız olduğumuzu ilan ederek, bu tür yapılara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Bunlar, dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir. Hakimlerimizden talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların İsrail ve FETÖ hayranlığı dahil arkalarında var olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılarak, hak ettikleri cezaya çarptırılsın” diyerek, suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Diyanet-Sen’den, Suç, Duyurusu, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Diyanet-Sen’den Suç Duyurusu
Yorumlar
Haber Yazılımı