Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 15:56
 
“Dualarımız Mehmetçiğimizle”
MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’yla ilgili, açıklamada bulundu. Afrin’in Türkiye için önemli bir yere sahip olduğunu belirten Avşar, Türk askerinin ülke selameti için olumsuz hava şartlarına rağmen terör örgütleri ile çarpıştığını söyledi.
Gündem Haberi
“Dualarımız Mehmetçiğimizle”

Türk silahlı Kuvvetleri’nin(TSK) Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı’yla ilgili açıklamada bulunan MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Afrin operasyonunu sonuna kadar desteklediklerini vurguladı. Afrin’in yer itibari ile önemine vurgu yapan Avşar, “Afrin, Suriye'nin kuzey batısında yer alıyor. Kentin nüfusu 50.000'in üzerinde sembolü zeytin ağacıdır.  Zeytin için önemli bir üretim merkezidir. Haritaya bakıldığında Afrin, Türkiye içlerine bir koçbaşı gibi uzanan coğrafi bir mevkii ye sahip. Afrin bölgesi, teröristlerden temizlenirse güney tarafımız terörden kurtulur” dedi.

“ZEYTİN BARIŞIN SİMGESİ”

Avşar, operasyon adının  ‘Zeytin Dalı’ olması ile ilgili de şunları söyledi: “Zeytin Dalı, bilinenlere göre; beyaz bir güvercinin Hz. Nuh'un gemisine tufan sonrası canlılık belirtisi olarak ifade ediliyor.  Ağzında zeytin dalı ile dönmesi nedeniyle, zeytin yüzyıllardır barışın simgesi kabul ediliyor.”

“OPERASYONU DESTEKLİYORUZ”

Afrin’de zor şartlar altında askerlerin mücadele verdiğini ifade eden Avşar, “Mehmetçiklerimiz Afrin’de canlarını feda ederek, Türkiye’nin selameti için olumsuz hava şartlarına rağmen çarpışmaktalar. Bizlerde her daim dualarımızı göndererek onlara destek oluyoruz. Hükümetin, Afrin operasyonunu sonuna kadar destekliyoruz. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin de belirttiği gibi, Afrin harekâtına karşı çıkmak, millet evlatları arasına nifak sokmak demektir. FETÖ dili, PKK ağzıdır. Ya Afrin yıkılsın, ya da teröristler yakılsın ifadeleri, Afrin’in Türkiye için ne denli önem taşıdığına dair bilgilerdir. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin. Dualarımız Mehmetçiğimizle” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Dualarımız, Mehmetçiğimizle”,
Yorumlar
Haber Yazılımı