Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 10:07
 
DURAKLARA KABİN TALEBİ
Malatya Yeşilyurt ilçesine bağlı, Çavuşoğlu Mahalle sakinleri mahallelerinde bulunan otobüs duraklarında oturma yerleri ve kabin istiyor.
Gündem Haberi
DURAKLARA KABİN TALEBİ

Yaklaşık 2 yıldır Yeni Köy Garajı Çavuşolu ve Göztepe’ye otobüs hattı verilirken, duraklara kabin yapılmaması vatandaşı isyan ettirdi. Kabin sıkıntısını birçok defa gündeme almamıza rağmen, hiçbir çalışma başlatılmaması, "çevre yolunun altının ihmal edildiği" düşüncelerinin yeniden gündeme gelmesine sebebiyet veriyor.

Mahalle sakinleri, otobüs beklerken, yağmur ve kar yağışlarından sıkıntı çektikleri, yaşlı olan vatandaşların ayakta beklemekte zorluk yaşadıklarını ifade ediyorlar.

Çavuşoğlu Mahallesi Boztepe Caddesi üzerinde oturan ve engelli olan Zeynep Hanay, “Ben engelli bir vatandaşım, sürekli tek koltuk değneği ile dolaşmaktayım. Yaklaşık bir yıldır mahallemiz ve caddemiz üzerinde otobüs seferleri var. Bunun için yetkililere teşekkür ediyoruz. Ama geçen yılda dile getirdiğim kabin talebini yinelemek istiyorum. Engellimden dolayı otobüs beklerken, ayakta durmakta sıkıntı çekiyorum. Mahalle muhtarımızla konuyu görüştük o da kabin taleplerini ilettiklerini söyledi.  Yetkililerden ricamız, biran önce güzergâh üzerinde ki duraklara kabin konulsun” dedi.

Mahalle Muhtarı Murtaza Ede ise, kabin başvurusu için Malatya Büyükşehir Belediyesine verildiğini, mahallenin taleplerini ilettiğini ifade etti.

Kaynak: Editör: Servet Bozan
Etiketler: DURAKLARA, KABİN, TALEBİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı