Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 11:27
 
"Dürüst Ve Adil Olacağız"
Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Marasalı ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt; "31 Mart seçimlerinden sonra belediye nasıl yönetilir herkes görecek. Belediyeleri dürüst ve adaletli bir şekilde yöneteceğiz' dedi.
Video Haber Haberi

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Marasalı ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt, seçim ziyaretleri kapsamında gazetemiz Malatya Söz Yönetimine bir ziyaret gerçekleştirdiler. Başkan adaylarını, Gazete yönetim kurulu üyelerinden M. Duran Özkan ile Kemal Deniz karşıladı.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren ve gazete yönetimi adına bir değerlendirme yapan M. Duran Özkan; "Bir demokrasi yarışı var. Bu yarışta ben bütün taraflara başarılar ve hayırlı olmasını diliyorum. Umarım gönüllerinden geçirdiği gibi bir seçim gerçekleştirirler ve kazanan Malatya olur" dedi.

 "NEREYE HARCAMIŞ"

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın 'borcumuz yok' açıklamalarını eleştiren Osman Marasalı; "Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Marasalı; "Siyasette adalet yok, vatandaşlara sesimizi tam olarak duyuramıyoruz. Ama en azından kamuoyunda şu soruların cevabının bulunmasını arzuluyoruz. Algılarla seçim süreci yönetiliyor. Battalgazi Belediyesini yöneten bir ağabeyimizle siyasi olarak mücadele ediyoruz. Bu ağabeyimiz, 'Battalgazi Belediyesinin borcu olmadığını söylüyor' Bizde 2016-17-18 hesaplarının incelenmesini istiyoruz. Battalgazi Belediyesi'nin madem borcu yok, o halde neden2018-2019 yılında borçlanma yetkisi isteniyor? 375 milyarlık eski parayla trilyonluk bir kaynaktan bahsediyor. Bunun karşılığında 1,5 kat trilyonluk yatırımdan bahsediyor.  Bu yatırımların nereler olduğunu bizlere envanter olarak verirse bizde bunu daha iyi görürüz. 375 lirayla 1,5 kat trilyonun ödenmeyeceği bir gerçek. Bu nasıl yapıldı? bunu da söylerlerse, matematiksel olarak hesabını yaparlarsa bunu da görmüş oluruz. Algı ile değil de matematiksel veriler ile hareket etmiş oluruz"

"GÖNÜL ALMA İHTİYACIMIZ YOK"

Kimsenin gönlünü kırmadıklarını  ifade eden Marasalı; "AK Parti 'Gönül Belediyeciliği' diye bir slogan kullanıyor bu seçimlerde. Gönül belediyeciliğinin ne olduğunu merak ediyoruz. Biz insanların gönüllerini kırmadık, onlara yalan yanlış şeyler vaat etmedik. Bu nedenle gönül alma ihtiyacı da hmiyoruz. Adaletli olacağımıza dair söz veriyoruz. Çünkü, adalet Allah'ın emri" Şeklinde konuştu.

"BASINI SUSTURMAYACAĞIZ"

Basının gerçekleri yansıtması yönünde uygulama içerisinde olacaklarını kaydeden Marasalı; "Son olarak da, Basınla olan ilişkilerimiz de hakkı, hukuku gözeteceğimize, dulun, yetimin, öksüzün cebinden keserek verdiği vergilerin her kuruşunun sorgulanması görevini basından esirgemeyeceğimize, basına verilen reklamları basının susturulması yönünde kullanmayacağımıza dair  söz veriyoruz" dedi.

"DÜRÜST VE ADİL OLACAĞIZ"

Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt ise; "Son sözü vatandaşlarımızın 31 Mart sabahı söyleyeceği ,Yerel seçim sürecindeyiz. Bu vesileyle Malatya Söz gazetesini ve çalışanlarını da ziyaret etmiş olduk. Misafirliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerin,  bundan sonraki yerel seçimler içinde çok önemli olacağına inanıyorum. Bu yerel seçimlerde milletimizin yerel yönetimden rahatsızlıkları, kentleşmeyle ilgili birçok durumdan rahatsızlıkları sebebiyle bizler Saadet Partililer,saadet parti üyeleri olarak  dürüst, adil yönetim sözüyle yola çıkmış bulunmaktayız. Bizlere güvenen ve oyunu bizlere veren vatandaşlarımızın desteğiyle, dualarıyla 31 martta görev başına geleceğimize inanıyoruz. Saadet partisi olarak başa geldiğimiz zaman yerel yönetimlerin nasıl olması gerektiğini, hizmet nasıl verilir, hizmet vatandaşa nasıl götürülürü göstereceğiz ve bunu başaracağımıza da inancımız tam. Bu doğrultuda yerel gazetelerimizin, yerel dinamikleri açısından önemi çok büyük" şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: "Dürüst, Ve, Adil, Olacağız",
Yorumlar
Haber Yazılımı