Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 16:37
 
“Eğitim Engelini Kaldırmak Gururumuzdur"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Özellikle eğitimde kızlarımızın önündeki engeli kaldırmak bizim gurur tablomuzdur. Bunun sağlanmış olmasından dolayı ben başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Gündem Haberi
“Eğitim Engelini Kaldırmak Gururumuzdur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, önceki gün Önder İmam Hatipliler Derneği Malatya Şubesi'ni ziyaret etmişti. Ziyarette konuşan Çalık, “Özellikle eğitimde kızlarımızın önündeki engeli kaldırmak bizim gurur tablomuzdur. Bunun sağlanmış olmasından dolayı ben başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZİM GURUR TABLOMUZDUR”

İnsan hakları ihlallerinin çok yaşandığı bir ülkeden bunları aşan ve değerleriyle yaşayan bir Türkiye inşa ettiklerini ve eğitim hakkını tesis etmenin kendilerine nasip olduğunu ve kız çocuklarının eğitim oranını arttırdıklarını kaydeden Çalık, "Bizim 15 yıllık iktidarımızda en önemli yaptığımız işlerin başında gelmektedir. Özellikle eğitimde kızlarımızın önündeki engeli kaldırmak bizim gurur tablomuzdur. Bunun sağlanmış olmasından dolayı ben başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz, şimdi Türkiye'yi dolaşıyoruz. Sosyal Politikalar da Gönül Adımları projesinde yer alan masalarımızdan bir tanesi de sosyo kültürel ve manevi değerler masası. Yapmış olduğumuz toplantılarda ortaya çıkan en önemli sorun bizim manevi değerlerimizdeki var olan eksiklik. Bu bizim hepimizin toplum olarak sorunu. Eğer biz insanımıza manevi değerleri verebilirsek ailemize manevi değerleri vermiş oluruz. Bu vesileyle tüm toplumun, ailenin ve vatandaşlarımızın manevi eğitimi alması için hepimizin üzerinde çok büyük sorumluluk var. Bu konuda elini taşın altına koyan imam hatiplilere çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Eğitim, Engelini, Kaldırmak, Gururumuzdur",
Yorumlar
Haber Yazılımı