Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 10:11
 
Hayırsever İş Adamından Okul Yapımına Destek
Yeşilyurt ilçesine bağlı Cumhuriyet Örnek Mahallesinde yapımı devam eden bir ortaokula yapılan ek binanın yapım işlerini Çelik Motor A.Ş. Nergiz Otomotiv’in üstlendiği öğrenildi.
Gündem Haberi
Hayırsever İş Adamından Okul Yapımına Destek

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yer alan bir haberde Yeşilyurt ilçesine bağlı Cumhuriyet Örnek Mahallesinde yapımı devam eden bir ortaokula yapılan ek binanın Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığı haberini gazetemiz sütunlarına taşımıştık. Yaptığımız araştırmalara göre yapılan ek binanın Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından olmadığı, yapımını Çelik Motor A.Ş. Nergiz Otomotiv’in üstlendiği öğrenildi.

Yaklaşık olarak 400 bin TL tutarında olan ve mahalleye kazandırılacak olan binanın yapımını Çelik Motor A.Ş. Nergiz Otomotiv üstlenirken, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağı öğrenildi.

Konu hakkı bilgi aldığımız Çelik Motor A.Ş. Nergiz Otomotiv LTD.ŞTİ yetkilileri, “Hayırsever iş adamı bugüne kadar bu ek bina hayırseverliği dışında memleketine onlarca hizmeti mevcuttur. Bugüne kadar yaptığı hizmetler karşılığında en ufak bir karşılık beklememiştir. Aksine toplumumuzda örf ve adet gereği ‘Bir elin verdiğini diğer el görmemeli’ düsturu ile hareket etmiş bir hayırseverdir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Hayırsever, İş, Adamından, Okul, Yapımına, Destek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı