Elazığ Havaalanına Dev Yatırım
Haber
17 Ekim 2020 - Cumartesi 13:10
 
Elazığ Havaalanına Dev Yatırım
Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Elazığ Milletvekili ve Metin Bulut Elazığ'a yapılacak yeni pist ve ilave apronda yapımıyla Elazığ'ı ulaşım ve lojistik üs haline getireceklerini müjdelerken, Malatya'da var olan havaalanında terminal genişletilmesi tepkilere neden oldu.
Gündem Haberi
Elazığ Havaalanına Dev Yatırım

6. bölge teşviklerinden yararlanan ve kayısı alanında önemli ihracat yapan Malatya'da hava alanı sorunu sürekli olarak yıllar boyunca gündeme geldi ve gelmeye de devam ediyor. AK Parti Malatya milletvekilleri, terminal genişletmesini yeni havalimanı gibi gösterse de Malatya'da hava alanı sıkıntısı gündemde kalacak gibi görünüyor.

Bitişikteki komşu ilimiz Elazığ ise ulaşım alanında üs olma hedefinde.  Konu ile alakalı, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Elazığ Milletvekili ve Metin Bulut Elazığ'a yapılacak yeni pist ve ilave apronda yapımıyla Elazığ'ı ulaşım ve lojistik üs haline getireceklerini müjdeledi.  Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda; "Hava gücümüzü arttırıyoruz. Elazığ havalimanımızdaki artan yolcu sayısı nedeniyle kapasite artışı sağlama adına inşa ettiğimiz yeni pist ve ilave apronda sona yaklaştık. Pistimiz 2021 Haziran'ında  tamamlandığında bölgeyi ulaşım lojistik üssü haline getireceğiz." İfadelerinde bulundu.

AK Parti Elazığ milletvekili Metin Bulut ise yine sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda; "Elazığ havaalanımızda inşa ettiğimiz yeni pist ve ilave apronların hizmete alınmasına sayılı günler kaldı. İlimiz ulaşım lojistik üssü olma yolunda hızla ilerliyor." dedi.   

 Malatya'da yapılacak olan yeni terminal binası mevcut terminal binasının yanına yapılacağı ifade edilerek "yeni binanın 2,5 milyon yolcu kapasitesi olacağı" belirtilmişti. Malatya iş dünyası ve Malatyalılar ise yeni terminal binası yerine yeni havaalanı inşa edilmesini bekliyorlardı.  

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Elazığ, Havaalanına, Dev, Yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı