Haber Detayı
24 Ocak 2018 - Çarşamba 11:07
 
Emeklilerden Büyük Destek
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin(TSK) Afrin’e yönelik' Zeytin Dalı Harekâtı’nı başlatmasıyla operasyona destekler devam ediyor. Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, Zeytin Dalı Harekâtı’nı değerlendirerek operasyonu desteklediklerini söyledi.
Video Haber Haberi
Emeklilerden Büyük Destek

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimler Derneği Malatya Şubesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e başlattığı operasyonu desteklediklerini, görev verilmesi halinde dernek olarak hazır olduklarını belirtti.   Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, dernek binasında yaptığı açıklamada, ülke olarak hiçbir savaştan kaçmadığımızı ifade etti.

“ÜLKEMİZİN HUZURUNU KAÇIRDILAR”

Yapılan operasyonu değerlendiren Tangüner, “Yapılan operasyonun, Türkiye’ye, hükümetimize hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Emekliler olarak bu operasyon canı gönülden istiyorduk. Çünkü terör örgütleri bu operasyonu hakketti. Ülkemizin huzurunu kaçırdılar. Yıllardır ordumuz, milletimiz çok şehit verdi. Bu durum kaçınılmadı. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız ve halkımız bunu canı gönülden istedi. Netice de Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bu operasyonu yaptı” dedi.

“GÖREV VERİLİRSE HAZIRIZ”

Tangüner, operasyona karşı çıkan ülkeler için de, “Bazı ülkeler buna karşı çıktı. Amerika, Rusya gibi birçok ülke buna karşı çıktı. Biz, ülke olarak 7 düvele karşı çıkmış, savaşmış bir ülkeyiz. Son ferdimize kadar savaşmalıyız. Biz, yaşlı insanlarız. 70 yaşına gelmiş insanlarız. Bugün hükümetimiz,  Türk Silahlı Kuvvetleri görev verdiği takdir de herkes canı gönülden katılır. Orada ölürüz ama yine de gideriz. Türkiye ile uğraşmak kolay değil. Şunu unutmasınlar ki, Türkiye güçlü bir devlettir. Osmanlı Devleti’nden günümüze kadar ülke olarak hiçbir zaman savaştan kaçmadık. Kore’de de yine askerimiz gitti şehir oldu. Kıbrıs’ta da yine aynı şekilde oldu. Hiçbir zaman haklı davamızdan geri dönmeyiz, dönmeyeceğiz de.  Bu operasyonun karada, havada her alanda askerimize hayırlı uğrulu olmasını istiyoruz. İnşallah hiçbir askerimizin burnu kanamadan tekrar operasyon bittikten sonra vatanımıza sağlıklı bir şekilde döner ve aramıza katılırlar” diye konuştu.

“OPERASYON KAÇINILMAZ OLDU”

Diplomasinin ülkeler bazında sonuna kadar kullanıldığını hatırlatan Tangüner, şöyle devam etti: “Sınır illerimize de yıllardır saldırılar yapıldı. Bu saldırılar neticesinde daha önceleri 22 şehit vermiştik. Bu operasyon artık kaçınılmaz oldu. Onun için bu durum artık gerekliydi.  Cumhurbaşkanımız bütün devletler ile görüştü, diplomasiyi kullandı ve bu karar verildi. Zaten operasyon adında da belli olduğu üzere barış ve huzur getiren bir operasyon bu. Bazı ülkelerin desteğini aldı ama destek vermeyenlerde oldu. Biz, onları dinlemeyeceğiz.  Bu millet, bunun üstesinden de gelecek. Bu ülke terörden çok çekti. 35-40 senedir aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Şehit ve gazilerimiz oldu.  İnşallah bundan sonra da bu olaylar daha da yaşanmaz. Biz ülkemizde huzur olsun istiyoruz. En büyük amacımız da bu zaten.”

“HERKES BİRLİK İÇİNDE”

Büyükşehir Belediyesi’nin bayrak dağıtmasına da değinen Tangüner, “Bu bayrak dağıtılması bizleri çok mutlu etti. Çünkü Malatya değil Türkiye şuan birlik ve beraberlik içinde. Sadece bir parti dışında(HDP) herkes birlik içinde. O partinin de görüşünü herkes biliyor.  Diğer partilerin birleşmesi, bizim için iftihar meselesidir. Allah bu millete zeval vermesin” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Emeklilerden, Büyük, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı