Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 09:51
 
En Stresli Meslek Taksi Şoförlüğü
İnsanların sıklıkla merak ettiği konuların başında gelen ‘Dünyanın en stresli 10 mesleği’ nedir sorusu sonunda cevabını buldu. İlk sırayı taksi şoförlüğü alırken, Basın sektörü de ilk 10 içindeki yerini aldı.
Yaşam Haberi
En Stresli Meslek Taksi Şoförlüğü

TAKSİ ŞOFÖRLÜĞÜ İLK SIRADA

Hepimiz zaman zaman stresli anlar yaşasak da bazı meslekler için stres işin ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. İnsanların merak ettiği konuların başında gelen Dünya’nın en stresli ilk 10 mesleğinde, ilk sırayı Taksi Şoförlüğü aldı. Devamlı yollarda olmak ve yolcuları memnun etmeyi kendilerine temel hedef edinen Taksi Şoförleri’nin, Dünya’nın en stresli mesleğini icra ettikleri açıklandı. Birçok insan mesleği gereği stresle yaşamak zorunda kalırken, vatandaşların bu stres içindeki memnuniyet oranlarının da yüksek olduğu öğrenildi.

GAZETECİLİK MESLEĞİ 6’NCI SIRADA

Dünyanın en stresli mesleği Taksi Şoförlerini, Canlı Yayın spikerleri takip etti. Basın sektörü de stresli meslekler sıralamasında ilk 10’da kendine yer buldu. Yoğun bir çalışma gerektiren gazetecilikte, sürekli gözlem yapma zorunda olmak, basın organlarında kullanılabilecek malzemeler çıkarmaya çalışmak stres yaratan bir durum olarak görüldü. Dünyanın en stresli mesleği sıralamasında üçüncü sırayı Üst Düzey Yöneticilik alırken, bunu sırasıyla Polislik, Borsacılık, Gazetecilik, Madencilik, Pilotluk, Askerlik ve İtfaiyecilik takip etti.

 

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: En, Stresli, Meslek, Taksi, Şoförlüğü,
Yorumlar
Haber Yazılımı