Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 09:00
 
“Engelleri Aramızdan Kaldırdık”
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Derme İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencileri, ‘Sevgi Varsa Engel Yok’ adlı özel bir etkinlik programı düzenledi. Etkinlikte anasınıfı öğrencileri kendi hazırladıkları şiirleri, engelli arkadaşlarına armağan etti.
Video Haber Haberi
“Engelleri Aramızdan Kaldırdık”

Derme İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle kendi okullarında özel bir etkinlik programı düzenledi. Programda ana sınıfı öğrencilerini, engelli arkadaşlarına birçok sürpriz hazırladı. Yapılan slayt gösterilerin ardından kendi hazırladıkları şiirleri engelli arkadaşlarına okuyan Ana Sınıfı öğrencileri, tüm engellilere ‘Aramızda Engel Yok’ mesajı verdi. Etkinlik sonuna hazırlanan pazıl gösterisi ise programa katılan veliler tarafından yoğun alkış aldı. İşaret diliyle şiirlerin de okunduğu bu anlamlı programa birçok öğretmen, veli ve öğrenci katıldı.

“AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK”

Derme İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Abdullah Aksoy, okul olarak Engelliler için farkındalık yaratmak istediklerini belirterek, şunları söyledi: “3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle ülkemizde yaşayan birçok engelli vatandaşımız var. Bunlara toplumsal duyarlılığımızın yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bizim buradaki amacımız ülkemizde engelli bireylerin toplumun vazgeçilmez bir parçası olduğu bilincinin yeteri kadar yaygınlaşmamış ve engellilere yönelik farkındalığın arzu edilen düzeye ulaşmamış olması nedeniyle ve bu konuda dikkat çekerek farkındalık oluşturmaktı. Ana sınıfı öğretmenlerimiz kendi ekibiyle birlikte böyle bir program tertip etmek istediler ve bizde okul olarak onları destekledik. Toplumumuzda engellilere yönelik bilincin oluşması ancak erken yaşta edinilecek bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları ile mümkün olabilir. Bizde bu nedenle ana sınıfı öğrencilerimiz ile bu programı yaptık” dedi.

Öte yandan Derme İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Abdullah Aksoy, programda emeği geçen ana sınıfı öğretmeni Çiğdem Akkaya, sınıf temsilcisi Neslihan Dalkılıç ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Mehmet Yeler
Etiketler: “Engelleri, Aramızdan, Kaldırdık”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Engelleri Aramızdan Kaldırdık”
Yorumlar
Haber Yazılımı