Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 08:58
 
Engelleri Kaldıran Etkinlik
Yeşilyurt Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ‘Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok’ etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşlara 15 adet akülü,5 adet manüel engelli araç ile 2 adet işitme cihazı verildi.
Video Haber Haberi
Engelleri Kaldıran Etkinlik

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Yeşilyurt Belediyesi tarafından özel bir otelde ‘Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok’ etkinliği düzenlendi. Yapılan etkinliğe AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

“ENGELLERİ ZİHNİMİZE KALDIRMALIYIZ”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Engelleri öncelikle zihnimizde kaldırmalıyız. Engelli kardeşlerimizin bizlerden beklediği sevgi ve saygıdır. Engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak, katılımcı ve üreten insanlar haline getirmek, sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek öncelikli hizmetlerimiz arasındadır.  Asıl engel bedenlerde değil, zihinlerdedir” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Yeşilyurt Belediyesi olarak hizmetlerinin devam ettiğini aktaran Polat, şunları söyledi: “Malatya’da ise Büyükşehir statüsüne geçmesinden sonra kentimizin sorunları hızlı ve kalıcı çözümlerle giderilirken, şehrin yarısını temsil eden Yeşilyurt Belediyesi olarak bu milletin hizmetinde 7/24 esasıyla çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Sosyal Belediyecilik hizmetlerimize bu sürede ciddi önem verdik. Yaşlılarımıza hizmet götürdüğümüz ‘Bâştacı’, yetim ve öksüzlerimizin isteklerine yerine getirdiğimiz, Cumhurbaşkanımız tarafından ödüle layık görülen ‘Keşke’ projelerimiz başta olmak üzere toplum tüm kesimlerine eşit seviyede hizmet götürmenin onurunu yaşıyoruz.”

“ENGELSİZ BİR HAYAT İÇİN SORUMLUYUZ”

Engelsiz bir hayat oluşturmak için sorumlu insanlar olduklarını dile getiren AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kâhtalı, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Yeşilyurt Belediyesinin düzenlediği çok anlamlı bir etkinlikte yer almanın gururunu yaşıyoruz. Bizler engelsiz bir hayatı oluşturmak için gayret gösteren sorumlu insanlarız. Bunun içinde Yeşilyurt Belediyesinin kendi hizmet bölgesinde yapmış olduğu gerek fiziki yatırımlar gerekse de insan odaklı hizmetler göz doldururken, partimiz ve bizleri onurlandıran bizi mutlu eden çalışmalarından dolayı Başkanımızı ve ekibini kutluyorum” diye konuştu.

“YASAL DÜZENLEMELERE BÜYÜK ÖNEM VERİLDİ”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’de engelli vatandaşlar için önemli düzenlemeler yapıldığını vurgulayarak şöyle konuştu: “Engelli kardeşlerimizin yaşadıkları zorlukların bertaraf edilmesi için bu süre zarfı içerisinde önemli düzenlemeler yapıldı. Bu ülkeye hayatını adayan, yaşlısından gencine, engellisin den sağlıklı olanlarına, fakirinden zengine herkesin lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın iş başına gelmesiyle birlikte birçok sıkıntının çözüme kavuştuğuna şahit oldu. Bir zamanlar evlerine kapanan, adeta hapis hayatı yaşayan kardeşlerimizin, büyüklerimizin zorunlu ihtiyaçlarının tedarik etmelerine yardımcı olmak adına yasal düzenlemelere büyük önem verildi.  Bizden önceki dönemlerde eve gelen misafirin yanına çıkarılmakta tereddüt edilen yavrularımız şimdi Rehabilitasyon merkezilerimizde, okullarımızdaki aldıkları eğitimlerle toplumsal hayata katılma yolunda önemli mesafeler aldılar, bunun yanı sıra kaldırımlarımız, yürüyüş alanları, park alanları engellilere yönelik tasarlanıyor.”

“DÜZENLEMELER YAPILDI”

Engelli vatandaşların devlet kurumlarında çalışması ile ilgili düzenlemelerin yapıldığına da değinen Şahin, “ Engelli vatandaşlarımızın Devlet Kurumlarında çalışmalarını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.  Özellikle engelli çocukları olan ailelerin üzerlerindeki yükü hafifletmek adına maddi ve manevi anlamda destekler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Anne ve babaların göstermiş olduğu o sabır ve metaneti saygıyla karşılarken, Devletimizin şefkatli elinin bu ailelere uzatmak adına yoğun bir mücadele vermekteyiz. Malatya’nın büyükşehir statüsüne geçmesiyle birlikte gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse de Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerimiz yaptıkları hizmetlerde engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorun ve sıkıntıları bertaraf edilmesine yönelik düzenlemelere öncelik tanınmıştır” ifadelerini kullandı.

20 ADET ENGELLİ ARAÇ DAĞITILDI

Konuşmaların ardından daha önceden belirlenen engelli vatandaşlara 15 adet akülü, 5 adet manuel engelli araç ile 2 adet işitme cihazı verildi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Engelleri, Kaldıran, Etkinlik,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Engelleri Kaldıran Etkinlik
Yorumlar
Haber Yazılımı