Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 12:31
 
Engin: Rekor Yeniledik
Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin; "16 yıldır Diyanet ve Vakıf Hizmet kolunda yetkinin tek sahibi Diyanet-Sen, Resmi Gazete’de yayımlanan 2019 yılı kamu görevlileri üye sayıları tebliğine göre 83 Bin 652 üye sayısı ile bu yılda hizmet kolunda yetkili sendika olurken, hizmet kolunun yüzde 67.04 sendikalaşma oranı ile bütün kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek sendika olma rekorunu da yeniledi" dedi.
Video Haber Haberi
Engin: Rekor Yeniledik

Diyanet-Sen Malatya Şubesi tarafından sendika binasında yapılan açıklamada, sendikalcılıkta üye sayısı ve çalışmalar bakımından yeni bir rekora imza atıldığı ifade edildi.

"ETKİLİ BİR SENDİKAYIZ"

Konu ile ilgili bilgi veren Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin; "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çıkarılan ve hafta sonu yayımlanan “4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Gereğince Kamu Görevlileri Sendikaları ile Konfederasyonların Üye Sayılarına İlişkin 2019 Temmuz İstatistikleri Hakkında Tebliğ”de; Kamu Görevlileri Sendikaları ile Konfederasyonların üye sayılarına ilişkin 2019 Temmuz ayı istatistik bilgileri yer aldı. Toplu sözleşme masasına taraf olarak oturacak sendikaların belirlenmesinde esas alınan kamu görevlileri sendikalarının üye sayıları daha önce kurumlar bazında imza altına alınmıştı. Hafta sonu resmi gazetede yayınlanan tebliğ ile bu rakamlar resmileşti.  Yayımlanan tebliğe göre, Türkiye genelinde Diyanet-Sen Diyanet ve Vakıf Hizmet kolunda kurulu 18 sendika arasında yüzde 67.04 sendikalaşma oranı ve 83.652 üye sayısı ile üyelerinden almış olduğu destekle rakiplerine büyük fark atarak 16. kez yetkiyi göğüsledi.  İllimiz genelinde 1477 D.İ.B. çalışanının 1250’si Diyanet-Sen (sendikamız) üyesi olup, İlimizde başarı oranı yüzde  85’e yükselmiştir. Konfederasyonumuz Memur-Sen ise 1.019.853 üye sayısıyla rakipleriyle arasındaki farkı katlayarak Türkiye’nin en büyük Memur sendikaları Konfederasyonu olduğunu tescilledi.  Diyanet-Sen nasıl Memur-Sen’e bağlı sendikalar arasında yetkiyi alarak bir ilki başarmış ve Memur-Sen’in Besmelesi unvanını almışsa bu liderliğini 16 yıldır büyük bir istikrarla devam ettirmektedir.  Diyanet-Sen bu 16 yıl boyunca ortaya koyduğu performansı, kazanımları ve ilkeli ve etkili sendikal anlayışı ile Diyanet ve vakıf çalışanlarının yüzde  67.04’ünü sendika bünyesine katılmasını sağlamıştır. Bu ülkemizdeki kamu sendikaları arasındaki en yüksek sendikalaşma oranıdır. Diyanet-Sen  81 ilin 81’inde de yetkili ve etkili sendikadır" şeklinde konuştu.

"SÜREKLİ BÜYÜYEN ÜYE SAYIMIZ VAR"

 1 milyon19 bin 853 üye ile büyük bir aile olduklarına vurgu yapan Engin; “Diyanet-Sen Sensiz olmaz, sen olmazsan biz bir eksiğiz” sloganıyla çıktığımız bu kutsal yolda, varlığımızın yegâne sebebi olan, yüreğimize, davamıza, Diyanet-Sen sevdasına aşk katan, değer katan bu günlere gelmemizde emeği geçen bütün Diyanet-Sen sevdalılarına gönülden teşekkür ediyorum. Diyanet-Sen bir sevdadır. Bu sevda, haklı mücadelemiz, emek ve alın terimizde, ümmetin sesi olma mücadelemizde elif gibi dimdik duran, böylesine bir teşkilata sahip olduğumuz için Rabbimize hamd ediyoruz. Bizi bir birimize kenetleyen, var olmak için önce kardeşliği şart koşan, aynı dava için yoldaş kılan Rabbimize şükrediyoruz. Dünya’nın her köşesinde mazlumun, çaresizin yanında yeni Türkiye hayali için bir araya gelen erdemliler hareketinin her bir neferine teşekkür ediyorum. Dilinde dua, özünde Diyanet-Sen sevdası olan sendikamızın Malatya’daki 1250 üyesine, Türkiye’de 84 bin Diyanet-Sen üyesine, Sendikal mücadelede yeni çığırlar açan, her anlamda öncü ve lider Memur-Sen Konfederasyonunun 1 milyon19 bin 853 üyesine, kardeşinin derdiyle dertlenen gönül erlerine, amacı millet, gayesi hak olan erdemliler hareketinin her bir yolcusuna teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Hüseyin Canbay
Etiketler: Engin:, Rekor, Yeniledik,
Yorumlar
Haber Yazılımı